Ustavni sud je redizajnom vizualno i sadržajno osvježio i obogatio svoju web stranicu na način da se u tomu može iščitati i svojevrsni odgovor na nerazumijevanja uloge Ustavnog suda i neargumentirane kritike njegova rada pa i osporavanja svrhovitosti postojanja. Naime, na stranicama se nudi povijest i razvitak hrvatskog ustavnog sudovanja od 1963. godine, sa svim izmjenama Ustava, nadležnošću i ustrojstvom Ustavnog suda čime se šalje poruka "mi nismo od jučer". Poveznicama na 67 uglavnom ustavnih sudova i vrhovnih sudova sa sličnim ovlastima poručuje se da naš Ustavni sud nije "hrvatski endem" ili "naša izmišljotina".
Među biografijama aktualnih ustavnih sudaca izdvojena je impresivna bibliografija predsjednice Ustavnog suda prof. dr. sc. Jasne Omejec u kojoj krunu njezina rada predstavlja knjiga "Konvencija za zaštitu ljudskih prava i temeljnih sloboda u praksi Europskog suda za ljudska prava - Strasbourški acquis" čije drugo dopunjeno izdanje iz 2014. (nakon prvog iz 2013.) ima 1552 stranice, a promovirana je i u Crnoj Gori te u Sarajevu iMostaru u Bosni i Hercegovini. Omejec je pedantno popisala sve što je za mandata predsjednice Ustavnog suda, a i prije toga, radila u svom javnom, znanstveno-istraživačkom, nastavnom i stručnom radu: dvasveušilišna udžbenika, tri autorske knjige, 11 poglavlja u znanstvenim knjigama, 23 znanstvena rada, 20 radova u zbornicima sa znanstvenih skupova,16 stručnih radova, devet međunarodnih ekspertiza, sedam objavljenih priopćenja sa znanstvenih i stručnih skupova, deset recenzija knjiga i četiri recenzije međunarodnih pravnih publikacija, enciklopedijskih članaka i članaka u međunarodnim časopisima... Sudjelovala je u pet znanstveno-istraživačkih projekata, održala je 55 predavanja na međunarodnim skupovima, te je sudjelovala na 47 domaćih znanstvenih i stručnih skupova, ima 11 aktualnih članstava u strukovnim udrugama,organizacijama i tijelima, između ostalog od 2010. i u Venecijanskoj komisiji, savjetodavnom tijelu VijećuEurope, gdje je u prosincu 2015. imenovana potpredsjednicom Potkomisije za rodnu jednakost. Objavila je i 29 intervjua koje je od 2008. dala medijima...
Kao predavač na međunarodnim skupovima o ustavnom sudstvu i zaštiti ljudskih prava Omejec je bila u 26 zemalja Europe, Afrike, Azije i Amerike, a u nekim europskima i više puta: Rabat (Maroko), Priština (Kosovo),Strasbourg (Francuska), Mexico City (Meksiko), Beograd (Srbija), Baku (Azerbajdžan), Saint Petersburg i Moskva (Rusija), Rio de Janeiro (Brazil), Skopje i Ohrid (Makedonija), Ankara (Turska), Astana (Kazahstan), Lima (Peru), Regensburg (Njemačka), Budimpešta (Mađarska), Podgorica (Crna Gora), Kairo (Egipat), CapeTown (Južna Afrika), Bukurešt (Rumunjska), Zrich (Švicarska), Andora la Vella (Andora), Nicosia (Cipar), Venecija (Italija), Sofija (Bugarska), Sarajevo (Bosna i Hercegovina), Bruxelles (Belgija) i Valencija (Španjolska).
S obzirom da joj najkasnije u lipnju, a izborom novih sudaca možda i prije istječe manda, pitanje je i predstavlja li spomenuta objava u okviru redizajna web stranice Ustavnog suda njezin oproštaj s Ustavnim sudom ili poziv i najavu njezina pristanka na moguću novu kandidaturu za sutkinju Ustavnog suda, što bi joj bilo svojevrsno priznanje bez obzira kakvi su joj politički izgledi za reizbor osobito jer je od 1999. sutkinja Ustavnog suda. U posljednjem intervjuu danom Večernjem listu u siječnju, Omejec nam je na upit o tomu rekla: “Ponovljeni mandat ne bi smio biti smetnja ako je riječ o onom “jednom izvrsnom pojedincu” koji iznimno zaslužuje da bude ponovno izabran, kako je to formulirala Venecijanska komisija. Dakle, ostaje da se vidi jesam li ja taj “jedan izvrsni pojedinac” ili ne. Odluka ne ovisi o meni”, odgovorila je Omejec.
>> Pitanje treba li nam Ustavni sud je neodgovorno
Prava šteta što joj matematika slabo ide. Barem postotni račun nije težak.