Srbijanski tajkun sa slovenskom adresom, Ranko Mimović, koji je navodno trebao biti partner bivšem potpredsjedniku Vlade Damiru Polančecu u saniranju štete od operacije Spice, osoba je koja se uopće ne bavi nikakvim ozbiljnijim poslovanjem. Ta informacija i službeno je provjerena u Beogradu te dostavljena USKOK-u u obliku dokumenta koji je postao dio istražnog spisa protiv Damira Polančeca, a u vezi s malverzacijama Podravkinim dionicama.
U vezi s Mimovićem, stoji u beogradskom dopisu, točno je jedino to da je na beogradskoj adresi osnovao više tvrtki, uključujući i Fia Energy koja je pak poslovno povezana s Fimom Ami u čijem su vlasništvu dionice Podravke.
Četiri tvrtke koje vodi kao Fia grupu Mimović je osnovao u posljednjih nekoliko godina, i to s minimalnim kapitalom, te bez i jedne zaposlene osobe.
Minimalan kapital
Mimović, Polančecov srbijanski poslovni partner, preko Fia Energy navodno je planirao uložiti u Hrvatskoj 240 milijuna eura, a bilo je riječi i o tome da bi isplatio mađarsku OTP banku koja je kreditirala dionice Podravke, njih 10,6 posto koje su pohranjene na Malti i u vlasništvu Fime Ami.
No Mimovićeva Fia Energy, stoji u dopisu iz Beograda, osnovana je potkraj 2008. godine, nema zaposlenih, posluje s gubitkom i u blokadi je više od 200 dana.
Ista je situacija i s drugom tvrtkom iz Mimovićeve Fia grupe, s Fiom Invest koja je također u blokadi već više od 200 dana.
Preostale dvije tvrtke iz te grupacije, Fia Aqua i Fia Electricity, osnovane su s minimalnim kapitalom, a u blokadi su povremeno.
Promijenio je prebivalište
Uz te informacije koje govore da je Polančecov poslovni partner neozbiljan investitor, a ne veliki ulagač kojega je u poslovnim pothvatima u Hrvatskoj omelo uhićenje Damira Polančeca, stigla je i vijest da je promijenio prebivalište.
Mimović nije više prijavljen na slovenskoj adresi, već je prebivalište preselio u Srbiju.
Posljednja informacija govori da unatoč pokušaju preuzimanja Fime Ami, taj plan nije ostvaren te da se na Malti nije upisao kao njen vlasnik, što znači da ni dionice Podravke, odnosno spornih 10,6 posto, nisu za sada promijenile vlasnika.
Ovako nekako je i Šima Krasić htjela kupiti Dugu Resu?