Osam sekundi trajao je let nebom \"vatrene kugle\" koja se izgubila negdje 16. listopada oko 20:33 sati u zaleđu Crikvenice, za koju astrolozi vjeruju da je meteorit, javlja Novi list.
Njegov pad snimile su mnogobrojne kamere iz mreže takvih uređaja postavljenih na mnogim lokacijama u Hrvatskoj, no kako je za Novi list pojasnio voditelj zvjezdarnice u Višnjanu Korado Korlević, njegov tim tek pokušava još više suziti područje na koje je meteorit mogao pasti.
– Kamere su zabilježile njegov ulazak u atmosferu – počeo je svjetliti na visini od 90 km, nad točkom koja se nalazi na pola puta izmedju Ravene i Malog Lošinja. Prema površini se spuštao pod kutom od 30 stupnjeva i svjetlio je 8 sekundi. Kako je iznad Kvarnera bilo oblačno, događaj su snimile samo kamere izvan tog područja – u Ferrari, Malom Lošinju, Puli i Višnjanu. Vatrena kugla se gubi sa snimki na visini od 28 km, u vertikali 2 km istočno od Malinske. Prema našim procjenama meteorit je pao u zaleđe Crikvenice, približno na plohu Crikvenica – Selce – Bribir – Grižane, izvjestio je Korlević dodajući da čekaju snimke iz Češke koje su možda bolje uhvatile pad, te još uvijek prikupljaju podatke o brzini vjetra i tlaku zraka koji je u tom trenutku zabilježen, kako bi još preciznije mogli pretpostaviti točku pada.
U međuvremenu Korlević apelira na građane da ukoliko idu šetati tim područjem obrate pozornost na tlo i pomognu astronomima da pronađu meteorit i tako pomognu znanstvenim istraživanjima po kojima je hrvatska ekipa s bazom u Višnjanu poznata u svjetskim krugovima. Kamenčić iz svemira koji je »preživio« prolaz kroz atmosferu trebao bi biti veličine jajeta, sastavljen iz tvrdog materijala i potpuno crne boje.
Potraga međutim, mora biti što žurnija, jer se, kako je pojasnio Korlević, radi o materijalima koji nisu bili u doticaju s vodom, te jednom kad se na Zemljinom tlu »napiju« vode, počinju pucati. Svaki meteorit koji se pronađe, šalje se na daljnje analize, čime se prikupljaju iznimno važni podaci na području istraživanja svemira.
Već je kod Sanadera.