Sindikati i poslodavci podržali su na današnjoj sjednici Gospodarsko-socijalnog vijeća Program gospodarskog oporavka premijerke Jadranke Kosor.
Sindikati su, doduše, izrazili sumnje u program jer nema razrađenih rokova, konkretnih zaduženja i procjene učinka, ali su od kritika odustali kad im je premijerka zajamčila da će imati prilike na sjednicama GSV-a svoje primjedbe ugraditi u program.
Predsjednik GSV-a Božidar Kalmeta najavio je da će Vlada idući tjedan usvojiti hodogram provedbe programa s točno određenim nositeljima i rokovima za svaku mjeru.
- Sindikati pozdravljaju Vladinu spremnost da napokon racionalno sagleda što je uvjetovalo ekonomsku krizu i zato podržavamo program - kazao je predsjendik HUS-a Ozren Matijašević te naglasio da su primjedbe sindikata usmjerene na politiku plaća, socijalnu pravdu, poreznu politiku te na ulogu države u gospodarstvu.
- Vladin program ide u pravom smjeru, doduše, s puno oštrih rezova i bolnih promjena, no to je jedini put prema gospodarskom oporavku i realnom zapošljavanju, kazao je predstavnik Hrvatske udruge poslodavaca Matko Bolanča.
Kriza je nastala zbog pohlepe gomile smrdljivog smeća koje je da bi zadovoljilo pohlepu kralo, varalo, lagalo , ulizivalo, podmetalo gdje god je stiglo , sada to dolazi na naplatu , ali tome nije kraj. Dok god se bude neodgovornoo radilo (ljenčarilo, kralo, uništavalo) na državnom koritu, kao i zapošljavalo ova država neće moći naprijed . Da ova vlada ima iole volje da zemlja izađe iz krize zaposlilo bi 300-njak poštenih , vrijednih ljudi iz državnih službi u inspekcijski nadzor parazita i štetočina , te podijelili otkaze svima kojima se utvrdi da su krali na dnevnicama. putnim troškovima, nenamjenski koristila sredstva itd itd , brzo bi se riješili 70-80000 parazita , a to je najmanje 600 mil. kuna mjesečno više u proračunu ne računajući na još toliko štete koju navedeni naprave svojim boravkom. Da ne spominjemo da možda nema ni 10% privatnika koji sve pošteno odrade prema državi, samo njihovim kažnjavanjem dobija se još najmanje 100 mil kuna . Ne da se ne trebaju dizati krediti , nego nam još i ostaje za poticanje proizvodnje.