“Spomenik afričke renesanse” u Dakaru, 64 metara visoko zdanje koje slavi slobodu nekoć porobljenog kontinenta, uskoro će biti dovršen, no s idejom slobode pomalo je teško spojivo to što je spomenik – naručen u Sjevernoj Koreji i što je tamošnji reži posebno za tu priliku u Senegal uputio 150 radnika kako bi spojili dijelove. Odluka je utoliko čudnija što 83-godišnji senegalski predsjednik Abdulaye Wade nije diktator, u Africi čak često predstavlja i glas razuma, a zemlju vodi relativno uspješno – senegalski je BDP po stanovniku oko 1800 dolara, što i nije tako loše, koliko god 60 posto Senegalaca živjelo s manje od dva dolara dnevno. Senegal je po medijskim slobodama na 89. mjestu, koje dijeli s Ukrajinom, pa se u sliku relativno uljuđene zemlje investicija od 50 milijuna eura u brončanu grdosiju baš i ne uklapa. Iako predsjednik gradnju spomenika opravdava time što je “Afrika izišla iz mraka nakon pet stoljeća ropstva i dva stoljeća kolonijalizma”, kritiziraju ga i islamski vođe jer tunika na ženskoj figuri na spomeniku previše otkriva.
Spomenik afričkoj slobodi proizvela i montirala Sj. Koreja
“Spomenik afričke renesanse” u Dakaru, 64 metara visoko zdanje koje slavi slobodu nekoć porobljenog kontinenta, uskoro će biti dovršen, no s idejom slobode pomalo je teško spojivo to što je spomenik – naručen u Sjevernoj Koreji
Komentara 2
oziris loooool
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Pustimo na stranu da su spomenik napravili Sj.Korejanci i ti siromasi trebaju nekaj jesti ali shto tunika otkriva zhensku nogu ,to je NEOPROSTIVO.