bio blizak putinu
Što bi Solženjicin rekao o današnjoj Rusiji
Prije točno pedeset godina ruski nobelovac objavio je svoje kapitalno djelo 'Arhipelag gulag' kao veliku kritiku Staljinova SSSR-a, zbog čega je izgnan iz zemlje
Komentara 4
BR
O staljinskim logorima i progonima, kod nas su objavljena i sjećanja našega Juliusa Baranovskoga -- Zatvorska i sibirska sjećanja 1926--1957 (1981), Sibirski led u srcu I--III (1985). -- Arhipelag Gulag objavljen je na srpskom (1988, 2019); prvi je put na ruskom objavljen u Parizu 1973--75.
KR
Pravo pitanje je što bi hrvatski branitelji ili možda Stjepan Radić rekli o današnjoj Hrvatskoj?
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Uspoređivati SSSR sa sadašnjim Rusijom je van svakakve logike. Takav čovjek može usporediti sadašnji SAD sa SAD-om iz 1960-tih (ili prije toga) u vezi sa pravama afroamerikanaca. Dakle pojava pokreta Black Lives Matters i njihove kritike sadašnjeg odnosa države prema afroamerikancima sa segregacijom koja je vladala u prvoj polovici 20-tog stoljeća gdje su afroamerikanci pili vodu iz različite slavine.