Život u blatu

Sve bi nam probleme riješio asfalt, a Grad nam ga ne da

blato
14.01.2011.
u 15:41

Nije to zbog nas starijih, već zbog djece koja po tom blatu moraju ići u školu. Imam dvije kćeri koje svaki dan idu na nastavu i, kada dođu kući, supruga odmah mora prati svu odjeću i obuću jer budu cijele blatne – požalio nam se D. Zekić

Stanovnici dijela Zelene ulice u osječkom prigradskom naselju Briješće ne znaju kada im je gore – ljeti kada se guše u prašini ili zimi kada su u blatu do koljena. Godinama već traže da se asfaltira cesta u njihovoj ulici, no za njih, kažu, nitko nema sluha.

Obavezne gumene čizme

– Nije to zbog nas starijih, već zbog djece koja po tom blatu moraju ići u školu. Imam dvije kćeri koje svaki dan idu na nastavu i, kada dođu kući, supruga odmah mora prati svu odjeću i obuću jer budu cijele blatne – požalio nam se Dragan Zekić. S njim se slaže i Manda Majić. – Po ulici moramo hodati u gumenim čizmama ako želimo ostati čisti. Dok dođem do crkve, budem sva u blatu – kaže Manda. Dio Zelene ulice asfaltiran je, no 500-tinjak metara gdje stanuje tridesetak obitelji s dvadeset školaraca, još je prekriven samo sitnim kamenjem. Ljeti, kada se napokon riješe blata, ne mogu živjeti od prašine.

Traženje vlasnika

– Kada prolaze automobili, prašina se podigne i sve nam ulazi u kuće. Cesta je puna rupa pa mi stariji ne možemo ni normalno hodati jer moramo paziti da negdje ne izvrnemo nogu – dodaje Ana Stanić. Kaže kako su sami znali skupiti novac i platiti da im se cesta nasipa. – Kada nasipamo bude dobro desetak dana pa nakon toga sve po starom. Naš bi problem jedino asfalt riješio, a mi ga ne možemo dobiti kao da živimo u najvećem selu, a ne u prigradskom naselju – ogorčena je Manda Majić.

Milan Kamenko, pročelnik Upravnog odjela za komunalno-stambeno gospodarstvo, kaže kako problem nije u novcu. – Najveći problem za izvođenje bilo kakvih radova u Briješću su imovinsko-pravni odnosi pa zbog toga ne možemo dobiti građevinsku dozvolu. U svakoj ulici koja nije asfaltirana ima po desetak čestica gdje su vlasnici fizičke osobe te nikako ne možemo doći do njih jer neki ni ne žive u Hrvatskoj – objašnjava Kamenko. Sumnja da će se problem ove godine uspjeti riješiti. – Jedini je način da preuzmemo zemljište u javne svrhe, ali to je postupak koji traje duže od jedne godine – dodaje.

Ključne riječi

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije