proveli smo dan u selskoj 83
'U deset godina Hrvatska nije školovala nijednog urara!" Zanimanje izumire, tko će nam popravljati satove?
U Selskoj 83 u zagrebačkom tehnološkom koledžu – Elektrostrojarskoj obrtničkoj školi – upisuju šest urara! Što ih čeka, kakav je to posao za koji se dugo nitko nije školovao? Proveli smo dan u servisu, među vrhunskim hrvatskim urarima, gdje se nose bijele kute, na oku su im povećala, radi se za mikroskopom.
Komentara 4
NA
Dolaze pametni satovi, što će urar s takvim satom, sjediti i plakati? Pola njih mi nije htjelo zamjeniti bateriju...
DU
Pitajmo Sanadera, jer on ima veliku kolekciju i siguran sam da ima provjerenog urara.
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Pametni satovi su jeftine elektroničke igračke koje danas rade a za koju godinu idu u smeće isto kao i mobiteli. Zašto bi to netko popravljao? Postoje javni satovi, veliki satovi poput onih na crkvama, kolodvorima i sl i naravno mehaničkii satovi i elektro mehanički satovi. Neki se pokvare i treba ih popraviti, a onda je pitanje tko će to napraviti. Neki koštaju više, neki manje, ali svi koji vrijede imaji svoju cijenu.