U vukovarskoj gradskoj upravi danas je upriličen sastanak čelnika Vukovara i Škabrnje, dva mjesta koja 18. studenoga obilježavaju datum stradanja 1991. godine. Bila je ovo još jedna prilika za razgovor o inicijativi još čvršćeg i šireg povezivanja Vukovara i Škabrnje potpisivanjem Povelje prijateljstva.
- O toj jedinstvenoj želji stanovnika konačnu riječ trebaju dati Gradsko vijeće Grada Vukovara i Općinsko vijeće Općine Škabrnja, što bi se zasigurno moglo dogoditi tijekom ove godine, najavljuju iz vukovarske gradske uprave. Ispred grada Vukovara sastanku su nazočili gradonačelnik Ivan Penava (na slici) i predsjednik Gradskoga vijeća Igor Gavrić dok su Škabrnju predstavljali načelnik općine Nediljko Bubnjar i zamjenik predsjednika Općinskoga vijeća Elvis Gospić.
- Posjeta čelnika Općine Škabrnja nastavak je međusobne suradnje dva stradalnička mjesta iz Domovinskog rata, koja na isti dan, 18. studenoga obilježavaju stradanja iz 1991. godine. Vukovar obilježava pad grada nakon tromjesečne opsade JNA i srpskih paravojnih formacija, dok je u Škabrnji JNA pod zapovjedništvom Ratka Mladića ušla u to mjesto i počinila stravičan pokolj civila, podsjećaju iz vukovarske gradske uprave.
>> Optuženi za ratni zločin na Ovčari pušteni na slobodu: Tužiteljstvo najavljuje podizanje žalbe
>> Miljanić: Zašto nitko nije odgovarao za pokolj u Škabrnji?
U Sisačko -moslavačkoj županiji U Domovinskom ratu srbo-četnici su ubili više od 2000 hrvatskih branitelja i civila , a samo u Petrinji više od 720 hrvatskih branitelja i civila ! Sisak i Petrinja ne zaostaju po broju žrtava srbo-četničke agresijeje U Domovinskom ratu u odnosu na Vukovar i Škabrnju .