Zapljena razne krivotvorene robe, vrijedne oko 2,6 milijuna eura te oko pola milijuna eura u gotovini, rezultat su operacije In Our Site koja se od svibnja do studenog odvijala pod patronatom Europola, a u njoj su sudjelovale policije 30 zemlja. Meta istražitelja bile su web stranice preko kojih se prodaju krivotvoreni ili piratski proizvodi.
Tijekom te višemjesečne operacije uhićeno je 12 osoba, zaplijenjena je krivotvorena roba vrijedna 2,6 milijuna eura te oko pola milijuna eura u gotovini. Kao rezultat akcije, kažu u Europolu, srušeno je 494.516 web stranica te je pokrenuto 48 istraga. Akcija In Our Site, pojašnjeno je u Europolu, provodi se od 2014. i u međuvremenu je postala globalna, a u ovogodišnjoj su zaplijenjena 42.055 komada krivotvorene robe, kao što su cipele, odjeća i tome slično. Osim toga zaplijenjeno je i 181.455 kutija krivotvorenih lijekova te 37 automobila i motocikla. Otkriveno je i 11 krivotvorenih umjetnina koji su prodani na on line aukciji.
Iz Europola upozoravaju da je prodaja krivotvorene robe postala ozbiljan problem za policije diljem svijeta. Upozoreno je i da internet omogućava kriminalcima da ostanu anonimni jer je internet bezgraničan i samim tim nikada nije bilo lakše prodavati krivotvorenu robu. S druge strane kupci takve robe nisu svjesni njezinog potencijalnog rizika, pa čak i zdravstvenog pogotovo ako se kupuju krivotvoreni lijekovi.
Inače u sklopu operacije In Our Site provedena je i operacija koja je bila usmjerna na kriminalce specijalizirane za krađu osobnih podataka te njihovu prodaju na internetu. Akcija je posebno bila usmjerena na kriminalce koji su se specijalizirali za krivotvorenje kreditnih kartica i njihovu preprodaju na internetu. U sklopu tromjesečne operacije identificirano je 12 prodavača koji su prodavali kompromitirane podatke o kreditnim karticama te je analizirano 49.761 ukradenih podataka o karticama. U Europolu kažu da su time su spriječeni gubici koji se procjenjuju se na 14 milijuna eura.
Otkriveno je i 11 krivotvorenih umjetnina koji su prodani na on line aukciji. Živio google translate.