Ravnatelj američke agencije koja kontrolira obrambeni raketni sustav (Missile Defense Agency) upozorio je svoje zaposlenike da prestanu koristiti računala agencije kako bi posjećivali pornografske stranice na internetu, objavio je Bloomberg, a prenose američki mediji. Upozorenje je ravnatelj John James Jr. poslao nakon što je ustanovljeno da neki zaposlenici pristupaju pornografskim sadržajima ili ih šalju e-mailom unatoč opasnosti od širenja virusa.
Glasnogovornik agencije Rick Lehner za Fox News izjavio je da nije bilo puno takvih incidenata te da su se događali u većim vremenskim razmacima – odnosno da je od 8000 zaposlenika samo njih šest to radilo. Naglasio je i kako su računala u agenciji pripremljena za otkrivanje i blokiranje virusa te da nije zabilježen nijedan slučaj probijanja zaštite. Unatoč tome najavljene su sankcije u vidu otkaza i gubitka pristupa sigurnosnim podacima.
Missile Defense Agency dio je američkog ministarstva obrane (Pentagon), a zadužen je za razvoj i testiranje čitavog obrambenog raketnog sustava koji čuva SAD od mogućih napada neprijateljskih projektila.
Nek on skidaju pornografiju to nikome ne smeta... Samo nek manje planiraju kako ce drugome rasturati drzavu i kako ce financirati teroriste.