Nakon što je zaustavljena serija paketa bombi poslanih veleposlanstvima u Ateni, ali i državnicima diljem EU, grčke su vlasti zaustavile zračnu poštu na 48 sati. Dopisnik Spiegela iz Atene navodi da policija sumnja na neidentificiranu ekstremnu ljevičarsku organizaciju te da su još u ponedjeljak uhićeni A. Panagiotis (22) i T. Gerassimos (24).
BBC pak citira policiju da se traga za još pet osoba iz ekstremne anarhističke skupine Synomosia Pyrinon tis Fotias, koja je aktivna od 2008. i žestokih socijalnih nemira prouzročenih izbijanjem gospodarske krize u Grčkoj. Paketi bombe najprije su počeli stizati u veleposlanstva u Ateni, no stručnjaci bi ih odmah neutralizirali pa eksplozija nije bilo osim u veleposlanstvima Rusije i Švicarske.
Teško ozlijeđenih nije bilo. Jedan je eksplozivni paket poslan i francuskom predsjedniku Nicolasu Sarkozyju, a stanje je postalo krajnje ozbiljno kad se jedna od pošiljki u utorak poslijepodne našla u uredu njemačke kancelarke Angele Merkel. Kao pošiljatelj na paketu je bilo navedeno grčko ministarstvo gospodarstva, a eksploziv je neutraliziran vodenim topom. Samo nekoliko sati kasnije na atenskom su aerodromu u kontroliranim eksplozijama uništeni po jedan paket adresiran na Europol te na Europski sud pravde.
Jedna je pošiljka u kontroliranoj eksploziji uništena ispred grčkog parlamenta. U utorak kasno navečer u avionu na letu iz Atene u Bolognu uočen je još jedan paket adresiran na talijanskog premijera Silvija Berlusconija, nakon čega su grčke vlasti odlučile privremeno obustaviti zračnu poštu. Poznato je da je u nekim paketima bio crni barut. Atenska TV kuća Mega Channel u svom je komentaru situacije zaključila da “ovakvo što nije zabilježeno još od vojne hunte iz 1974.” te da time “Grčka uvelike dodatno dolazi na zao glas u inozemstvu”.
komunisticko/fasisticka demokracija-sve ih odmah objesit hehehehehehehe