Zbog turističke sezone promet je pojačan u smjeru mora, ali i prema unutrašnjosti, a iz HAK-a redovito objavljuju savjete kakao pripremiti automobil za put.
U slučaju da vam vozilo ostane u kvaru, HAK-ovi mehaničari i vozači vučnih službi dežuraju danonoćno, a pozivom na 1987 svaki vozač u nevolji dobit će pomoć na cesti u slučaju kvara vozila. Iako danas svi imamo internet, lako je pronaći broj, ali eto, nije ga teško ni zapamtiti baš kao i brojeve hitnih službi.
Savjeti za put i koga zvati u pomoć ako ste u kvaru
Nikako ne smijemo zaboraviti našeg limenog ljubimca pripremiti za vožnju tijekom ljeta, odnosno kad njime odlazimo na dulje putovanje. Potrebno je provjeriti sljedeće: razinu ulja u motoru, osobito za vozila koja nemaju nadzor razine ulja putem putnog računala, razinu rashladne tekućine (ako je razina niska, rashladna tekućina može se dopuniti destiliranom vodom ili vodom iz slavine, ali ne više od 3 dcl), razinu tekućine za stakla, tlak u gumama prema tablici koja određuje nivo tlaka u gumama prema osovinskom opterećenju za određenu dimenziju kotača, pogledati imate li rezervni kotač, rezervne žaruljice i osigurače, pogledati imate li sigurnosnu opremu (reflektirajući prsluk za svakog putnika, trokut i kutiju za prvu pomoć).
Prije polaska svakako provjerite kakvo je stanje u prometu na www.hak.hr, na HAK smartphone aplikaciji dostupnoj za sve platforme ili u Informativnom centru HAK-a pozivom na 072 777 777.
U slučaju da ipak imate problema sa svojim vozilom, HAK-ovi mehaničari i vozači vučnih službi dežuraju danonoćno, a pozivom na 1987 svaki vozač u nevolji dobit će pomoć na cesti u slučaju kvara vozila. Kontakt-centar, u čijem se sklopu nalazi i Informativni centar Hrvatskog autokluba, na usluzi je svim domaćim i stranim vozačima.
ovo je broj koji nije teško zapamtiti s obzirom na godinu rođenja