Stanje u Gorskom kotaru nešto je bolje, vremenska situacija se popravlja, no problema s oprskbom električne energije, lomljenjem grana i urušavanjem stabala još uvijek ima.
Hidroelektrana Gojak napaja ugrožene dijelove Gorskog kotara gdje nisu pokidani vodovi, potvrdio je i primorsko-goranski župan Zlatko Komadina napomenuvši da i dalje traje potreba za agregatima, još jednim u Čabru, a u tijeku je dostava agregata za Mrkopalj i Begovo Razdolje.
Jučer je za područje Čabra i Fužina proglašena elementarna nepogoda. Ekipe koje rade na raščišćavanju prometnica i danas su na terenu. Nastava u gorskokotarskim školama je odgođena. Župan Komadina je kazao kako se čini sve na uspostavi života u Gorskom kotaru napominjući kako je sustav zaštite PGŽ-e najučinkovitiji. Jučer se vidjelo koliko je Gorski kotar otok, kazao je Komadina dodajući kako nije normalno da samouprava na otocima ima veća prava nego li u Gorskom kotaru. Čabar je simbol ruralnosti i izoliranosti, ljudima toga kraja treba omogućiti da zakonski žive od onoga što imaju, poljoprivrede, turizma, šumarstva, rekao je.
U Lici, Gorskom kotaru, Istri te u većem dijelu unutrašnjosti kolnici su mokri i skliski, a zbog niskih temperatura iz HAK-a upozoravaju na moguću poledicu.
Iako je autocesta Rijeka – Zagreb otvorena za sve skupine vozila, zbog mjestimično razmočenog snijega i nestanka električne energije u tunelima na autocesti između čvorova Vrata i Bosiljevo 2, vozi se usporeno. Zbog jakog vjetra na dionici Jadranske magistrale od Bakra do Senja promet je zabranjen za I. skupinu vozila. Led i srušena stabla još uvijek otežavaju promet na staroj cesti kroz Gorski kotar na dionici Kikovica-Gornje Jelenje-Sopač, Gornje Jelenje-Delnice-Tršće-Smrečje-Gerovski kraj-Crni Lug-Parg, Gornje Jelenje- Oštrovica, Čabar-Plešce,Crni Lug-Mrzle Vodice-Gornje Jelenje, Kraljev Jarak-Fužine.