Ida Ćosić, nova službenica za informiranje iz Ureda predsjednika Vlade, postala je neočekivano i sama zanimljiva medijima. Svojim fotografijama s ljetovanja objavljenim na otvorenom Facebook profilu izazvala je polemike smije li se Vladina službenica predstaviti i u ljetnoj haljinici, jer o tome je bila riječ. Suočena s nepotrebnom moralnom panikom službenica je zatvorila profil, ali je ostalo nejasno kome smeta njezina ljetna haljinica nakon što smo i predsjednike i premijere gledali u kupaćim gaćama.
Pauletta življi nego ikad nakon što je proglašen mrtvim
Ivan Pauletta, jedan od osnivača IDS-a, morao bi javno zahvaliti Jutarnjem listu nakon što ga je njegov kolumnist proglasio mrtvim. Nakon duljeg vremena javili su mu se i brojni poznanici s kojima se neko vrijeme nije vidio ili čuo, a neki su mu, kako kaže, i “zamjerili što im nije javio da je umro”. Nakon toga je zaboravljeni veteran IDS-a Ivan Pauletta dao više intervjua nego u posljednjih deset godina i neočekivano se prometnuo u arbitra na političkoj sceni.
Kikašu je pitanje o vlasništvu nad Z1 - nepristojno
Slobodan Ljubičić Kikaš, bivši Bandićev najbliži suradnik, potvrdio je da više nije većinski vlasnik Z1 televizije, ali pitanje tko su (novi) vlasnici nazvao je “nepristojnim”. Toliko o medijskom bontonu.
U biračkim popisima ima i 2028 nepostojećih - ulica
Arsen Bauk, ministar uprave, po struci profesor matematike, najavljuje kako će pod svaku cijenu uvesti red u biračke popise. Za sada je detektirao 340.000 sumnjivih osoba, a to nije sve jer je češljanjem popisa utvrđeno da u njemu ima i 2028 nepostojećih ulica te bezbroj nepostojećih kućnih brojeva. Samo u Drnišu utvrđeno je da 1036 birača nema važeće osobne iskaznice, uz 434 postojeće pronađene su i 24 nepostojeće ulice, a još 635 birača prijavljeno je na nepostojećim kućnim brojevima. Drniš ima i 13 mrtvih birača, a i sumnjivu baku u dobi od 113 godina koja, ako je doista živa, ima sedam godina više od najstarije stanovnice Hrvatske prema popisu stanovništva. Mala zemlja za veliki nered.
Što se tiče nepostojećih ulica tu su građani najmanje krivi, jer nisu ni mogli stići napraviti tolike nove dokumente koliko su vlasti mogli mijenjati nazive ulica. Da postoje tzv. "nepostojeće" ulice je normalno ako uzmemo u obzir da jedna osobna iskaznica vrijei 10 godina, a da su političari bili u stanju jednu ulicu preimenovati i više puta u 10 godina, čega smo uostalom bili i svjedoci proteklih godina...