Bilo bi dosta – i oporba i dio vladajućih složni su da Josip Broz Tito treba ostati u povijesti. Nije, objašnjavaju, toliko ni stvar u tome smeta li ili paše nekome da se u Zagrebu neimenovane površine nazivaju po nekadašnjem predsjedniku Jugoslavije, nego smatraju da se ne treba vraćati i opet stvarati prijepore zbog teme oko koje su svađe i prosvjedi konačno prestali onog dana kad su ploču na kojoj je pisalo ime maršala Tita zamijenili onom s natpisom Trg Republike Hrvatske.
Gradonačelnik Milan Bandić nije odbacio da bi se Tito mogao naći na nekom drugom trgu, ulici ili parku, na što su reagirali i Neovisni za Hrvatsku, čiji je dio predizborne kampanje na prošlim lokalnim izborima činilo upravo micanje Titova trga.
– Treba prestati s idejom da se maršalu čija je vojska bila agresorska na Hrvatsku i ‘91. daje bilo kakvo mjesto u gradu – odlučna je bila Ana Lederer iz Neovisnih, koja je odmah istaknula i da se više nijednom prijedlogu Grada ne može čuditi. Nakon Palme i Budimira Lončara, govori A. Lederer, što drugo očekivati.
Bandićevi suradnici iz Stranke rada i solidarnosti komentirali su i da je vraćanje Titova imena djelomice i Bandićev inat jer Neovisni su napustili koaliciju u Gradskoj skupštini, nakon čega ih je gradonačelnik smijenio iz svih upravnih tijela javnih ustanova, a Anu Lederer zbog “proceduralnih grešaka” i s mjesta pročelnice za kulturu. Ona je reaktivirala zastupničko mjesto u gradskom parlamentu, a o potencijalnom gradonačelnikovu inatu kaže da je to razina dječjeg vrtića.
– U ozbiljnom gradu ovako se politika ne vodi – kaže Ana Lederer.
>> Bandićevi najotkačeniji videi
Ubojicu hrvatskog naroda i tvorca komunističke jugoslavije treba kao i njegove štovatelje rješiti onako kako su isti rješavali svoje neprijatelje.