Neovisno o tome jesu li krivi Zagrepčani koji su gradili stanove u suterenima, kako kaže gradonačelnik Milan Bandić, ili možda obilna kiša, ili pak potresom potencijalno uništene odvodne cijevi, popisat će se oštećenja u kućama.
Gradske su četvrti od Ureda za mjesnu samoupravu dobile nalog da evidentiraju objekte koji su stradali u poplavi 24. srpnja, a popis kuća i stanova čelnim ljudima metropole moraju dostaviti do 30. u mjesecu, i to točno u podne.
"S obzirom na to da je tijekom petka područje grada zahvatilo jako nevrijeme praćeno obilnim pljuskovima, brojni stanovnici pretrpjeli su materijalnu štetu na svojoj imovini te vas molimo da, u svrhu provedbe svih aktivnosti vezanih za utvrđivanje njezinih razmjera i posljedica, žurno dostavite popis oštećenih objekata", naveli su u dopisu iz Ureda za mjesnu samoupravu, a mi smo pokušali doznati čemu će ta lista točno služiti.
Hoće li odštete biti i kakve, neslužbeno kažu u Gradu, tek će se utvrditi kad se vidi koliko je objekata stradalo. U posljednjoj većoj poplavi u metropoli 2014. maksimalne naknade za štetu po domaćinstvu iznosile su osam tisuća kuna.
Podrumski stanovi gradjeni su s odobrenjem Zagrebacke gradske uprave ., s potpisom Milana Bandica.