S vremenom se u perilici posuđa mogu nakupiti komadići hrane i masnoće zbog čega postane manje učinkovita pa ju je potrebno temeljito očistiti, kako piše The Sun. Čišćenje je poprilično jednostavno, a od blistavo čiste vas perilice dijeli samo par koraka!
Očistite filter
Bez čistog filtera perilica posuđa ne može dobro obavljati svoj posao. Trebali biste prvo iz nje izvaditi filter i isprati ga pod toplom tekućom vodom pa mekanom četkicom za zube očistiti mrežicu i plastični okvir prije nego što ga vratite i pričvrstite na mjesto.
Ubodi komaraca, čišćenje... Jeste li znali da pastu za zube možete koristiti i za ove genijalne stvari?
Dubinski očistite perilicu posuđa vrućim pranjem
Upalite ciklus pranja s praznom perilicom kako bi se razbile nakupine masnoće i zaustavili neugodni mirisi. To možete učiniti sa ili bez dodataka sredstva za čišćenje perilice posuđa, no nemojte koristiti jake izbjeljivače ili ocat jer možete oštetiti brtve i druge komponente.
Obrišite svu prljavštinu na vratima perilice
Obrišite prljavštinu i tragove od vode vlažnom krpom ili spužvom. Brtvu na vratima možete očistiti mekom četkicom za zube kako biste se riješili prljavštine.
Dopunite sol za perilicu posuđa i sredstvo za ispiranje
Upotrijebite lijevak za punjenje soli koja pomaže u sprječavanju nakupljanja kamenca u cijevima. Ovo je ključno ako želite da vaša perilica radi dobro još dugo vremena. Također, omekšava vodu što pomaže vašem deterdžentu da bolje očisti vaše posuđe.
Uklonite prskalice
Ako su prskalice blokirane, vaše suđe neće biti učinkovito oprano. S pribadačama da probijte eventualne blokade od hrane unutar prskalica, isperite ih pod mlazom vode i provjerite jesu li čiste prije nego što ih ponovno pričvrstite.
Perilicu treba temeljito očistiti svakih šest mjeseci,a brisanje prašine iznutra i izvana treba obaviti kada god je to potrebno. Ako prije iz nje osjetite neugodan miris, možete po dnu perilice posuti malo sode bikarbone koja će neutralizirati miris.
Pogledajte za što sve možete koristiti tvrdi sapun u kućanstvu!