Remi u derbiju! Plavi se ispromašivali na riječkom bunkeru

Rijeka - Dinamo
11.05.2019.
u 20:51
Dvoboj na Rujevici je bila dobra najava finala kupa koji nogometaši Dinama i Rijeke igraju 22. svibnja u Puli

U predigri finala Kupa u kojem se već za desetak dana iste momčadi sastaju u Puli, Rijekin trener Igor Bišćan izveo je poprilično obrambenu formaciju s čak trojicom stopera (Escoval, Punčec, Župarić), četiri radilice u sredini, dok su na klupi ostali Acosty, plemeniti Murić i drugi napadač Čolak. U derbiju 33. kola Prve HNL na Rujevici nogometaši Rijeke i Dinama igrali su 0:0.

U takvoj konstelaciji snaga prvaku nije bilo teško nametnuti dominaciju u sredini u otvaranju utakmice, drugoplasirana momčad prvenstva jedva da bi prešla centar, a i kad bi prešla brzo bi predala loptu. No, plavi su u početku dominirali bez većih prilika, pa je bilo zanimljivije na tribinama. Boysi su iz kaveza skandirali – Igoru Bišćanu! Treneru Rijeke i igračkoj legendi Dinama kojeg šutljiva Armada previše ne ljubi. Reklo bi se – 0:1!

U 16. minuti Atiemwen je dobio odličnu loptu u for, startao je Punčec na rubu šesnaesterca, a sudac Zebec ostao je nijem, što je izazvalo žučni protest Nenada Bjelice. U 23. minuti odlično je pucao Gojak, ali Sluga je uspio zaustaviti udarac.

U 26. minuti najbolja prilika Dinama nakon udarca iz kuta – Olmo je pronašao Rrahmanija čiju je nezgodnu loptu Sluga jedva ulovio. Od Rijeke u pola sata prema naprijed ništa, tek poneki sjajan potez Ivana Lepinjice koji stasa u sjajnog zadnjeg veznog i svaka čast Bišćanu što mu je ovog proljeća ukazao priliku i stao iza tog mladog dečka.

U 44. minuti još jedna sporna situacija na rubu šesnaesterca Rijeke – Nikola Moro evidentno je srušen u pokušaju ulaska u šesnaesterac, bila je to zapravo matna situacija za plave, a Zebec nije dosudio ništa! Bjelica je tu potpuno izgubio živce, punih minutu i pol vikao je na četvrtog suca kao da mu prvenstvo ovisi o tome. No, ljutio se s pravom.

Nastavilo se u istom ritmu, Stojanovića su u 48. centimetri dijelili od pogotka, ljevicom je uzdrmao gredu. Poprilično su sreće imali Riječani i tada i u većem dijelu utakmice. Teško da će u finalu Kupa u Puli preživjeti još jednu ovakvu utakmicu.

Zakuhalo se u samoj završnici, rastao je pritisak na nesigurnog Zebeca, a Riječani su se nešto ohrabrili otupjevši napade plavih. No, od pogotka su ostali vrlo daleko.

Ako ćemo se šaliti – prije ćeš u Rijeci dočekati kišu nego pogodak. Stigla je na samom kraju derbija...

- Zadovoljan sam, nismo Rijeci dali pravu šansu na njenom terenu. Ne znam kakvi će biti u finalu kupa, al' znam kakva će biti moja momčad  - rekao je Dinamov trener Nenad Bjelica te dodao kako se ne ljuti na suca Zebeca, jer i on može pogriješiti:

- Zebec je jedan od naših najboljih sudaca.

Poredak: Dinamo 83, Rijeka 63, Osijek i Hajduk po 56, Gorica 53, Lokomotiva 48, Slaven 32, Inter 28, Istra 22, Rudeš 14.

RIJEKA – DINAMO 0:0
RIJEKA – Stadion Rujevica. Gledatelja 5543. Sudac: Mario Zebec (Varaždin)
RIJEKA: Sluga – Kvržić, Punčec, Escoval, Župarić, Mamić – Lepinjica, Pavičić – Halilović (od 90. Capan), Lončar (od 84. Murić) – Puljić (od 67. Čolak). Trener Igor Bišćan
DINAMO: Livaković – Stojanović, Dilaver, Lešković, Rrahmani – Moro, Gojak – Atiemwen, Oršić (od 81. Šitum), Olmo – Petković. Trener Nenad Bjelica