Kamenjašević i Puklavec osvojili peto mjesto

Hrvatska bez medalja na Europskom prvenstvu

Tokio: Ivan Huklek izgubio u borbi za brončanu medalju od Zurabi Datunashvilia
9. međunarodni hrvački turnir Grand Prix Zagreb Open 2022.
Zagreb: Proglašeni najuspješniji hrvači u 2021. godini
05.04.2022.
u 17:04

S Prvenstva Europe u hrvanju grčko-rimskim stilom Hrvatska se vratila bez odličja.

No kako u Budimpešti nije bilo trojice najboljih hrvatskih hrvača, to i ne čudi. Dominik Etlinger još uvijek je u kazni zbog uzimanja nedopuštenih sredstava, olimpijac Ivan Huklek oporavlja se od operacije ramena, a dvostruki olimpijac Božo Starčević nije bio izbor trenera Ihara Piatrenke, Bjelorusa na čelu naše reprezentacije.

No zato se Starčevićeva zamjena pokazala kvalitetnom. Baš kao i prošle godine kada je osvojio broncu, Antonio Kamenjašević (77 kg) opet je imao dobar nastup osvojivši peto mjesto. Kameni je kroz repasaž došao do borbe za broncu u kojoj je izgubio od Bugara Mnatskanyana.

Još bolji dojam ostavio je Pavel Puklavec (72 kg) koji je, nakon pobjeda nad Moldavcem Peticem (3:1) i Poljakom Sahakjanom (10:0), nastupio u polufinalu u kojem je izgubio od Mađara Fritscha, kasnijeg prvaka Europe, samo zato što hrvačka pravila kažu da u slučaju neodlučenog rezultata dalje ide onaj koji je posljednji osvojio bod (1:1).

U borbi za broncu Puklavec je nadjačan od Iranca Arsalana (1:6), koji nastupa pod zastavom Srbije.

Najuspješnija nacija na ovom EP-u, na kojem su se odvijala natjecanja i slobodnim stilom, bili su Turci (7 zlata, 3 srebra i 7 bronci) čiji je najteži reprezentativac (130 kg) Riza Kayaalp osvojio svoj 11. naslov prvaka Europe.