SCHALKE-WOLFSBURG 1:2

Magath poražen od bivše momčadi

18.09.2009.
u 23:13
U prvoj odigranoj utakmici 6. kola njemačkog nogometnog prvenstva aktualni prvak Wolfsburg je na Veltins Areni u Gelsenkirchenu pobijedio Schalke 2:1.

Trener Schalkea Felix Magath tako je poražen u sudaru protiv “svoje” momčadi koju je prošle sezone odveo do prvog bundesligaškog naslova u klupskoj povijesti.

Dvostruki strijelac i junak utakmice bio je bosansko-hercegovačKi reprezentativac Edin Džeko.

Mreže su mirovale do 55. minute kada je Džeko iskoristio ubacivanje Riethera i glavom donio “vukovima” vodstvo. Istom mjerom, golom glavom, Benedikt Höwedes vraća rezultat u egal u 80. minuti, da bi Džeko već u idućem napadu zabio desnicom s nekih osam metara i donio tri boda svojoj momčadi.

Džeki su postignuti golovi bili drugi i treći ove sezone u Bundesligi, te se tako popeo na diobu trećeg mjesta na ljestvici najboljih strijalaca.