SRUŠIO I PELEA

VIDEO Pogledajte majstoriju i svjetski gol 16-godišnjaka, nešto ovakvo dugo nismo vidjeli

09.07.2024.
u 21:44
Sa samo 16 godina i 362 dana, koliko ima danas, Yamal je i službeno postao najmlađi strijelac u povijesti europskih prvenstava

Iako je Francuska povela u polufinalu Europskog prvenstva protiv Španjolske u Münchenu pogotkom Randala Kolo Muanija već u 9. minuti, Španjolci su taj rezultat preokrenuli već do sredine prvog dijela. Najprije je u 21. minuti zabio Lamine Yamal, a onda je četiri minute kasnije pogodak Danija Olma kasnije pripisan kao autogol Julesa Koundea pa onda vraćen Olmu. O Yamalovom pogotku već bruji čitav nogometni svijet, nevjerojatan gol za 1:1 djelo je Barceloninog 16-godišnjeg dragulja.

Sa samo 16 godina i 362 dana, koliko ima danas, Yamal je i službeno postao najmlađi strijelac u povijesti europskih prvenstava. I samim nastupom srušio je rekord jer je današnjim startom protiv Francuske postao najmlađi nogometaš koji je ikada nastupio u polufinalu nekog velikog nogometnog turnira.

Srušio je u toj domeni Peleov rekord sa Svjetskog prvenstva 1958. godine, kad je veliki Brazilac imao 17 godina i 244 dana kad je zaigrao u polufinalu. Pred Yamalom je, nedvojbeno, velika nogometna budućnost, iako se svi slažu da je on već sada jedan od najboljih igrača na svijetu.