Iako se čini prilično vitalnom i u krizi – nakon što je preživjela svojedobni golemi uvoz konzumnog mlijeka, milijunske zalihe i prosvjede seljaka – i mljekarska industrija pritisnuta je teretom nelikvidnosti na domaćem tržištu.
Vindija, primjerice, svojim kooperantima duguje za isporučeno mlijeko od travnja, a kako doznajemo od Igora Rešetara, predsjednika HSUPM-a, i ostatak mliječne industrije oteže s rokovima plaćanja. Potkraj mjeseca pak istječe i dogovor s državom i mljekarama o zaštitnoj cijeni mlijeka od 2,40 kuna, što bi, ne produlji li se, mljekarskoj industriji moglo zadati novi udarac.
U Vindiji kažu kako su mlijeko za ožujak platili u cijelosti. Isplate za travanj zatvaraju se u skladu s dnevnim priljevom pa će i konkretno potraživanje za travanj vrlo skoro biti podmireno. Krunoslav Ladić, koordinator Sektora za otkup Vindije, kaže kako su im kooperanti pa time i proizvođači mlijeka prioritet. Sve dospjele obveze rješavaju u skladu s dnevno raspoloživim sredstvima. No rokovi plaćanja produljili su se zbog nelikvidnosti na tržištu, zbog čega snažno podupiru sve mjere Vlade usmjerene na rješavanje tog problema, istaknuo je Ladić.
Zna li se da je lani broj mliječnih krava smanjen za 30.000, a proizvodnja mlijeka u prvih pet mjeseci 2010. pala sedam posto, krajnji je trenutak za hitno djelovanje.
nek menađment vindije bude bez plaće i povlastica do kraja godine i eto love