Fenomenalni Bogdanović sa šest trica odveo Washington do pobjede

Autori: Ivan Halar, Hina
02.03.2017.
u 09:08

Bogdanović je ušao s klupe i za 25 minuta zabio 27 koševa.

Bojanu Bogdanoviću nije trebalo mnogo da zablista u punom sjaju u novom klubu. U četvrtom nastupu za Washington Wizardse bio je najbolji igrač utakmice, a njegova momčad savladala je Toronto Raptorse u gostima sa 105:96.

Bogdanović je ušao s klupe i za 25 minuta zabio 27 koševa (9-12 iz igre, trice 6-7).

Wizardsi su dominirali od druge četvrtine u kojoj su napravili seriju od 26-1 i na poluvremenu su vodili sa 62-46. Igrači Toronta su pogodili samo jedan koš na početku druge četvrtine, a Wizardsi su imali šut iz igre od 68 posto u tom dijelu utakmice.

Bojan Bogdanović koji je u igru ušao s klupe u šest je minuta zabio čak 16 koševa s pet ubačaja iz pet pokušaja.

Iako je treća četvrtina bila loša za obje momčadi, Wizardsi su je dobili nadigravši Toronto sa 20-14. U zadnju četvrtinu Washington je ušao s 22 koša prednosti.

Kod Toronta je najbolji bio Serge Ibaka sa 22 pogotka i 12-skokova. Osim Bogdanovića, Wizardse je predvodio i Bradley Beal sa 23 pogotka.

Još dva hrvatska reprezentativca igrala su sinoć, no njihove momčadi doživjele su poraze.

Philadelphija je pobijeđena u gostima kod Miamija (98:125), a Dario Šarić je u 28 minuta zabio deset koševa i upisao šest skokova te dvije assitencije.

Najbolji strijelac Miamija bio je Tyler Johnson koji je utakmicu završio sa 24 pogotkom, četiri asistencije, dva skoka i dvije ukradene lopte.

Najučinkovitiji u redovima Sixersa bio je Robert Covington sa 19 pogodaka.

Orlando je jednako neuspješan bio na domaćem parketu protiv New Yorka (90:101), a Mario Hezonja je u 20 minuta za Orlando zabio dva koša uz četiri skoka. Damjan Rudež nije igrao za floridsku momčad.

Kod Magica (22-39) najbolji je bio Evan Fournier sa 22 koša. Orlando je bio loš u napadu, u drugom je poluvremnu zabio samo 41 koš, a i imao je 20 promašaja iz 25 pokušaja s linije trice.

Kristaps Porzingis je zabio 20 koševa uz devet skokova za Knickse, a Carmelo Anthony je utakmicu završio sa 17 pogodaka.

Ostali rezultati: New Orleans Pelicans - Detroit Pistons 109-86, LA Clippers - Houston Rockets 103-122, Sacramento Kings - Brooklyn Nets 100-109, Boston Celtics - Cleveland Cavaliers 103-99, San Antonio Spurs - Indiana Pacers 100-99, Atlanta Hawks - Dallas Mavericks 100-95, Utah Jazz - Minnesota Timberwolves 80-107, Milwaukee Bucks - Denver Nuggets 98-110.