iako nije sve u novcu, globalna ekonomska kriza bitno je utjecala na potrošnju građana, čak kada je u pitanju i prehrana. Istraživanje nevladine udruge Oxfam provedeno u sedamnaest zemalja pokazalo je da su se prehrambene navike promijenile su se u brojnim zemljama zbog povećanja cijena prehrambenih proizvoda.
Unatrag dvije godine prehrambene je navike promijenila polovica ispitanika, njih točno 53%.
Među njima, više od jedne trećine (39%) navelo je ekonomske razloge, a 33% zdravstvene razloge.
Sveukupno je njih 20% u posljednje dvije godine promijenilo sadržaj svojih tanjura zbog povećanja cijena prehrambenih proizvoda.
Skromni obroci
Globalna kriza natjerala ljude da štede i na prehrani
Čak 39 posto ispitanika promijenilo je prehrambene navike zbog ekonomskih razloga, odnosno zbog poskupljenja većine prehrambenih namirnica
Komentara 5
KA
Pazi sad ovo....iako nije sve u novcu....ajde novinarcicu objasni nam a cemu je stvar ako nije u novcu.....ove fraze sluze za zaglupljivanje narodnih masa....svi moramo jednom krepati, ali bar da ovaj kratki zivot prozivimo sto lakse i bolje...a tu lova igra glavnu ulogu..s lovom mozes sve, ama bas sve....sad ce netko napisati da se zdravlje ne moze kupiti lovom....moze, moze, s lovom si bar psiholoski miran...a to je dovoljno, jer od nervoze dolaze skoro sve bolesti, a bogami i pucaju brakovi
OB
hehehehehe barem ce smrsaviti, ni to nije lose, lose je to kaj oni \"debeli\" nece nikad smrsaviti, smrsavit moze samo onaj ko danas radi za 90 eura mjesecno-srbi hehehehehehe
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Dakle, njih 39% jede lošiju hranu zbog ekonomskih razloga, a njih 33% jede zdraviju hranu zbog zdravstvenih razloga. Ovih 20% nisu uopće jasni, di oni spadaju?