za zdravlje iz prirode

HPV-om se mogu zaraziti i muškarci i žene. Evo kako se liječiti prirodnim putem

Žena u PMS-u
Foto: Shutterstock
1/2
10.11.2016.
u 09:50

Najnovija istraživanja studija provedenih u svijetu kažu da je 50% žena inficirano nekim od HPV tipova, a od čega je čak 50 – 75% zaraženo HPV tipovima visokog rizika

HPV infekcija je spolno prenosiva bolest koju izaziva humani papiloma virus – HPV

U većine inficiranih HPV-om neće se razviti nikakvi simptomi, a infekcija će proći sama od sebe. Tipove virusa koji izazivaju značajnije abnormalnosti na papa-testu nazivamo "tipovima visokog rizika", piše Pliva zdravlje. Infekcija ovim tipovima može dovesti do razvoja karcinoma vrata maternice, vanjskog spolovila, vagine, anusa ili penisa. Najnovija istraživanja studija provedenih u svijetu kažu da je 50% žena inficirano nekim od HPV tipova, a od čega je čak 50 – 75% zaraženo HPV tipovima visokog rizika.

Upravo stoga vrlo je bitno obavljati redovite ginekološke preglede. Ubrzan način života, pad imuniteta i neredoviti pregledi te spolni odnosi bez adekvatne zaštite mogu biti okidač za razvoj bolesti.

Posljednje vrijeme, mnogi sve učestalije pomoć u preventivi ili liječenju traže "u prirodi". Ljekovito bilje može pomoći i u liječenju HPV-a, ali treba imati  na umu da je potrebna dosljednost i upornost.  

"Bitno je podići imunitet kako bi borba s HPV-om bila uspješna, rekao nam je Dr. Vlaho Šapro, fitoaromaterapeut koji uspješno liječi HPV svojim pacineticama, ali i pacijentima. 

Od prirodnih sastojaka radi vaginalete, tinkture od ljekovitih biljaka za tromjesečnu kuru. 

"Kombiniraju se antivirusna ulja poput čajevca, ravensare, eukaliptusa polibractea cripton, klinčićevac, cimet, origano te tamanu, kantarion (ulje gospine trave). To su sastojci koji idu u vaginalete, a za istovremeno podizanje imuniteta , uz vaginalete se kombinira i tinktura ehinacea koja podiže imunitet. To je jedna od najjačih antivirusnih biljaka i podizačica imuniteta."

Šapro savjetuje i uzimanje svježe cijeđenih sokova, ali i zdravu prehranu s puno, primjerice, brokule koja obiluje zeoksantinom. 

Za CIN uz koji je najčešće vezan humani papiloma virus (HPV) preporučuje se piti čaj s biljnim kapima – tinkturom na bazi nevena, imele, mente, kadulje, koprive. Posljednje dvije biljke su koje imaju protuupalno djelovanje, čiste krv, pozitivno utječu na cirkulaciju i jetru.

Ulje s nevenom i gospinom travom djeluje protuupalno na sluznicu rodnice i vrata maternice, a uz ulja ravensare, lavande, eukaliptusa djeluje i ''virucidno'' tj.ubija HP virus.

Ulje se nakapa na tampon i stavi u rodnicu tijekom noći. Svakako se konzultirajte s liječnikom i stručnom osobom te kupujte samo organska, provjerena ulja i tinkture. 

>>Do kraja godine besplatno cijepljenje protiv HPV-a bez dobnog ograničenja

Komentara 4

RD
robert dani
10:35 05.03.2019.

dr. Lidija Gajski -Ovo je laž i propaganda! HPV cjepivo je nepotrebno, beskorisno, a može biti i škodljivo!

RD
robert dani
10:33 05.03.2019.

Pa idealno bi bilo cijepiti sve i od svega!? Al bi bilo mercedesa, bazena, jahti, ušteđevine, za te sve medicinsko - farmaceutske drumske razbojnike?

RD
robert dani
10:49 05.03.2019.

dr. Lidija Gajski - Dva za sada registrirana HPV cjepiva među najskupljima su na tržištu; u Hrvatskoj cijepljenje stoji oko 3000 kuna po osobi. Izboriti se za široku primjenu HPV vakcine znači osigurati velike prihode za dugi niz godina. Uza. Uz dvije velike tvrtke-proizvođače cjepiva, zainteresirani su i proizvođači antivirusnih lijekova i dijagnostičkih testova za HPV.74 Već postoje zahtjevi za HPV testiranjem svih žena iznad tridesete, s tendencijom da taj test zamijeni citološki (Papa-test) kao metodu probira.75 No, HPV projekt zanimljiv je i svim ostalim farmaceutskim kompanijama. Zašto? Zato što se vakcina uvodi na područje raka, indikacija za cjepivo širi s prevencije zaraznih na prevenciju malignih bolesti, a to otvara neizmjerne mogućnosti za zaradu.

Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije