Umjesto toga pokušajte s limunskom kiselinom, koja "rastapa tvrdokorni kamenac" i daje "savršene rezultate", piše Mirror. Stručnjaci tvrde: "Čišćenje sodom bikarbonom ili octom vrlo je nježno prema materijalu, ali oduzima dosta vremena." Brži način je korištenje limunske kiseline, koja se može pronaći u prahu. Uvijek se pridržavajte doziranja i sigurnosnih uputa na pakiranju."
Limunska kiselina je fantastičan dodatak svakom prirodnom sredstvu za čišćenje, jer njezin niski pH čini je izrazito kiselom, savršenom za uklanjanje kamenca, hrđe... Također je izvrsna za ubijanje plijesni i gljivica te se čak može koristiti kao konzervans. Budite oprezni zbog korozivnih svojstava limunske kiseline i nosite rukavice ili odmah operite ruke nakon upotrebe kako bi spriječili iritaciju kože.
VEZANI ČLANCI:
Kako očistiti glavu tuša?
Prvo, skinite glavu tuša i uronite je u posudu s vodom. Zatim pomiješajte žličicu limunske kiseline s malo hladne vode i ulijte je u posudu. Promućkajte glavu tuša u otopini kako bi kiselina dospjela do svih dijelova. Limunska kiselina je znatno agresivnija od sode bikarbone, što znači da bi vrijeme namakanja od 15 do 45 minuta trebalo biti dovoljno za potpuno uklanjanje kamenca s glave tuša.
VEZANI ČLANCI:
Nakon toga, temeljito isperite glavu tuša vodom i pustite vodu kroz nju kako biste isprali preostalu kiselinu. Budući da limunska kiselina može biti jaka, napravite test na neupadljivom dijelu glave tuša kako biste bili sigurni da neće uzrokovati oštećenja. Ako postoji rizik, razmislite o korištenju sode bikarbone ili octa kao sigurnijih alternativa za uklanjanje kamenca.
Isprobali smo viralnu pastu i spužvu za čišćenje