Makedonija, Bosna i Hercegovina, Kosovo i Albanija nalaze se na listi država u kojima se ne preporučuje razboljeti jer je prema navodima International SOS-a u njima loša medicinska skrb, postoji mogućnost zaraze i infekcije, a nezadovoljavajuća je i zdravstvena infrastruktura.
Podatke ove organizacije, koja je specijalizirana za zdravstvenu zaštitu i usluge u hitnim slučajevima za one koji putuju u inozemstvo, prenio je ugledni Washington Post, a istraživanje je napravljeno na temelju 300.000 medicinskih slučajeva iz 2014. godine.
Hrvatska se prema tom istraživanju našla među srednje rizičnim zemljama jednako kao i Slovenija, ali i većina srednjoeuropskih zemalja. Države zapadne Europe najmanje su rizične što se zdravstvene skrbi tiče, a zanimljivo je kako su na primjer Brazil, Rusija, Indija i Kina svrstane u visokorazvijene zemlje s kvalitetnom zdravstvenom zaštitom.
>>Samo penicilin liječi bez posljedica
>>Amerikanci proučavaju naše zdravstvo
Ovaj clanak je sigurno narucio Varga.U hrvatskoj,ljudi umiro,jer ne mogu dobiti lijek koji im pomaze,vec stetnu patvorinu.Zena,koja mozda ima tumor mozga-Mr treba cekati i dvije godine,koliko cekaju i oni koji radi mrene ne vide.Dali je sramota,da danas vidim,da kod intervencije hitne(covjeku u nesvijesti)ambulantno vozilo vozi doktorica ili sestra,a po njezinoj voznji se vidi,da nije u stanju voziti niti peglicu.