Damir Burić
1/7
18.10.2015.
u 20:50

'U čak 90 prvenstvenih sezona dugoj Hajdukovoj povijesti, ovo je prva momčad kojoj je to uspjelo. Do sada su rekorderi bili šampionske momčadi iz 1973./74. i 1992., koji su ostvarili sedam uzastopnih utakmica bez primljenog gola.'

Lovre Kalinić i osmu utakmicu zaredom nije primio gol u HNL-u! Vratar Hajduk mrežu je danas sačuvao protiv Slaven Belupa te tako postavio novi rekord bijelih od 721 minute bez primljenog gola.

Posljednji gol Hajduk je primio u 89. minuti utakmice s Lokomotivom, još tamo u kolovozu. Od tada impresivan niz krenuo je redom: Rijeka 0:0,  Osijek 3:0, Inter 2:0, Zagreb 1:0, Dinamo 0:0, Split 2:0, Istra 1961 3:0 i Slaven Belupo 1:0.

– U čak 90 prvenstvenih sezona dugoj Hajdukovoj povijesti, ovo je prva momčad kojoj je to uspjelo. Do sada su rekorderi bili šampionske momčadi iz 1973./74. i 1992., koji su ostvarili sedam uzastopnih utakmica bez primljenog gola – piše na službenim stranicama Hajduka.

Kalinić je tako skinuo rekord Zorana Slavice iz 1992., ali je Slavica,  za razliku od današnjeg čuvara mreže, osobni rekord ostvario u dva dijela. Branio je u prvom i drugom kolu i sačuvao mrežu 121 minutu. Zatim nije nastupao do 14. kola kada u sljedećih 590 minuta ponovno nije primio gol. Lovre je niz ostvario bez prekida, osam utakmica zaredom, a priliku da poveća rekord ima na sljedećoj utakmici protiv Lokomotive na Poljudu, 24. listopada.