Generalka za Bayern: Dinamo na Maksimiru pobijedio Osijek sa 4:1

Dinamo - Osijek
1/7
25.09.2015.
u 19:56

Bilo je to peto uzastopno slavlje modrih protiv Osijeka, a ukupno 45. utakmica bez poraza!

U prvoj utakmici 11. kola HNL-a Dinamo je u vaterpolskim uvjetima na Maksimiru pobijedio Osijek sa 4:1.

Kiša je neumoljivo padala cijeli dan u Zagrebu i potpuno natopila travnjak pa su uvjeti za igru bili iznimno teški, a zbog vremenskih (ne)prilika i tribine su bile gotovo pa potpuno prazne. Tek je stotinjak istinskih zaljubljenika u nogomet došlo pogledati novu pobjedu vodeće momčadi lige.

Prvih 10 minuta nije se dogodilo ništa ozbiljnije, igrači su se privikavali na uvjete, a onda je Hodžić dobro reagirao na jednu dugu loptu, nadskočio vratara Mikulića i doveo Dinamo u vodstvo. Samo pet minuta poslije još jedna dobra akcija modrih i na semaforu je svjetlilo 2:0. Soudani je prošao po lijevoj strani, ubacio na drugu vratnicu, a Henriquez poentirao. Do kraja poluvremena Hodžić je iskoristio još jednu nespretnost Mikulića i zabio svoj drugi gol na utakmicu.

Zoran Mamić, koji je uoči početka utakmice imamo problema sa sastavljanjem momčadi zbog ozljeda, odmah je u svlačionici ostavio Pivarića i Soudanija, nešto poslije i Machada, kako bi ih sačuvao za gostovanje u Münchenu protiv Bayerna.

Do kraja susreta gledatelji su vidjeli još dva gola, prvo je Musa glavom zabio prvijenac i povisio na 4:0, a šest minuta prije kraja Grgić je zabio počasni pogodak.