Predsjednik hrvatske Vlade Andrej Plenković uputio je u petak izraze sućuti obitelji glazbenika Krunoslava Kiće Slabinca, koji je umro jutros u KBC-u Zagreb, priopćeno je iz Vladine Službe za odnose s javnošću.
"Sa žaljenjem sam primio vijest o odlasku poznatoga hrvatskog glazbenika, gospodina Krunoslava Kiće Slabinca. Pet desetljeća njegove plodne glazbene karijere pamtit ćemo po mnogim uspješnicama uz koje su rasle i plesale generacije. Hrvatska glazbena scena izgubila je sjajnog i svestranog glazbenika, koji je i kao saborski zastupnik dao svoj doprinos hrvatskom političkom životu. Molim Vas da u ovim teškim trenucima za Vašu obitelj u ime Vlade Republike Hrvatske i moje osobno primite izraze iskrene sućuti i poštovanja", kazao je Plenković.
Izraze sućuti i poštivanja obitelji Krunoslava Slabinca izrazio je i predsjednik Hrvatskoga sabora Gordan Jandroković, istaknuvši da se radi o jednom od najvećih i najtalentiranijih hrvatskih glazbenika, koji je ostavio neizbrisiv trag na glazbenoj sceni.
"Gospodin Kićo Slabinac svojim svestranim glazbenim umijećem, kao pjevač, gitarist, aranžer i skladatelj, tijekom svoje dugogodišnje uspješne karijere zasluženo se istaknuo kao jedan od najpopularnijih glazbenika ne samo u Hrvatskoj, već i šire", istaknuo je Jandroković.
"U nasljeđe nam je ostavio brojne popularne izvedbe koje će zbog autentičnog i iskrenog izričaja zauvijek živjeti kod brojnih naraštaja njegove publike. Kiću Slabinca pamtit ćemo i po njegovu političkom angažmanu te doprinosu razvoju višestranačja u Hrvatskoj, kao zastupnika Hrvatskoga sabora u trećem sazivu", kazao je Jandroković.
Hrvatski pjevač, skladatelj i aranžer Krunoslav Kićo Slabinac (Osijek, 1944.), umro je u jutros u KBC-u Zagrebu, na kojem se liječio od kolovoza, potvrđeno je iz te bolnice.
Tijekom dugogodišnje glazbene karijere bio je jedan od najpopularnijih i najomiljenijih pjevača, a surađivao je sa Zdenkom Runjićem, Dragom Britvićem, Đorđe Novkovićem i Arsenom Dedićem.
Croatia Records 2006. godine izdaje dvostruki album Krunoslava Slabinca pod nazivom Zlatna kolekcija, na kojemu se nalaze njegovi najveći hitovi od zabavnih pa sve do izvornih narodnih - "Kad čujem tambure", "Hej, bećari", "Vesela je šokadija", "Seoska sam lola", "Ako zora ne svane", "Otiš’o je s mirisima jutra", "Inati se Slavonijo", "Slavonijo, ja sam tvoje dijete" i mnoge druge. U povodu Dana osječko-baranjske županije 2015. godine u rodnom Osijeku je dobio nagradu za životno djelo.
Bio je jedan mandat i saborski zastupnik HDZ-a u Zastupničkom doma od 1995. i član njegova Odbora za ljudska prava i prava etničkih i nacionalnih zajednica ili manjina.