Seydou Keita
Reuters
31.10.2009.
u 22:30

Autogolom Gerarda Piquea iz 91. minuti utakmice Barcelona je ispustila tri boda koja je držala u svojim rukama kod Osasune u 9. kolu španjolskog nogometnog prvenstva.

Lider Primere po drugi je puta podijelio bodove sa suparnicima, te na taj način dopustio Real Madridu da im se primakne na ljestvici koju predvode. Sve je za katalonski ponos dobro izgledalo u 72. minuti kada je veznjak Seydou Keita svojim šestim pogotkom doveo Barcelonu u prednost. Piqueovo skretanje lopte u mrežu nakon udarca Javiera Camunasa ostavilo ih je ipak razočarane u remiju 1-1.

Drugačijeg su raspoloženja u svlačionicu otišli Sevillini nogometaši nakon 2-0 pobjede kod Xereza. Zaslužni za to bili su strijelci Alvaro Negredo i Luis Fabiano.

Novi poraz Atletico Madrida
Nogometaši Atletico Madrida nastavljaju s blijedim igrama u novoj sezoni španjolskog nogometnog prvenstva. Novo posrtanje doživjeli su na gostovanju kod Athletic Bilbaa u 9. kolu Primere gdje su poraženi 1-0.

Jedini gol vrijedan tri boda na stadionu San Mames postigao je Javier Martinez u 19. minuti, te tako donio Athletic Bilbau četvrtu ovosezonsku pobjedu.

Madridskom klubu je ovo bio već četvrti poraz, te se sa samo sedam osvojenih bodova momčad nalazi na 17. mjestu na ljestvici, samo bod iznad zone ispadanja.