Cedevita - Partizan
1/7
11.10.2014.
u 22:15

Prije utakmice Cedevita je umirovila dres s brojem 45 kapetana Marina Baždarića.

Baš u jednom "škakljivom" trenutku za momčad, nakon dva startna poraza, Cedevita je pobijedila Partizan s najvećom razlikom ikad. U završnih i rekordnih 70:50 najviše su sudjelovali braniči Gordić i Pilepić te centar Bilan, a vrlo zahvalnu ulogu odigrao je 19-godišnji pričuvni centar Karlo Žganec.

Nije se Karlo nazabijao (6 koševa), niti naskakao (1 skok) no to je tip igrača čiji doprinos ne možete uvijek mjeriti brojkama. A Žganec se ovaj puta sjajno branio od viših i snažnijih Partizanovih centara Gagića i Milutinova.

- Već u Ljubljani, protiv jačih petica od Partizanovih, protiv Begića i Omića, on je jako dobro igrao obranu jedan na jednoga, a i dobro se branio od igre dva na dva. Karlo je veliki natjecatelj, on se uvijek želi dokazivati i vrlo je zahvalan timski igrač - objasnio je Veljko Mršić, Cedevitin pomoćni trener.

A Mršić je došao pred novinare jer ga je to zamolio prvi trener Jasmin Repeša koji je "pobjegao" iz kućnog medicinskog pritvora (oporavlja se od virusne upale pluća) i vodio utakmicu.

- Prvi trener je otišao odmah kući zbog iscrpljenosti.

Iscrpljen je, poprilično, nakon završne sirene bio i Nemanja Gordić (8 koševa, 6 skokova, 6 asistencija) koji kao da je, konačno, otpustio ručnu i to baš protiv kluba za kojeg je nekad igrao.

- Uvijek je gušt igrati protiv Partizana bez obzira da li ste tamo igrali ili ne. Imali smo motiv da pokažemo da možemo bolje nego u prve dvije ligaške utakmice. Značit će nam ovo puno za samopouzdanje i bolje treninge.

Značit će i njemu osobno jer se predstavio zagrebačkoj publici u dobrom svjetlu.

- Večeras je za njega bila teška utakmica jer mu je bila prva pred domaćom publikom i htio je pokazati da je pravi, ali i pokazati Partizanu da je bolji od njihovih razigravača. Pokazao je da će biti veliko pojačanje - objasnio je Mršić.

Protiv nikad mlađeg (i nikad slabijeg) Partizana, Cedevita je imala jasan "game plan" o kojem je pričao Mršić:

- S obzirom da su partizanovci u prve dvije utakmice imali 25 napadačkih skokova, ključna je bila kontrola obrambenog skoka. Osim toga, bilo je važno dobro trčati u obranu i svesti ih pet na pet jer smo bili uvjereni da nam tada ne mogu raditi probleme.

Na koncu su cedevitaši imali 13 skokova više, čak 12 napadačkih (Bilan 4) i bolji "playmaking" (18 naprama 11 asistencija).

Tijek utakmice:

CEDEVITA - PARTIZAN 70:50 (17:13, 12:11, 17:11, 24:15)

ČETVRTA ČETVRTINA

40' Završila je utakmica! Cedevita je uvjerljivo pobijedila Partizan (70:50)! Prva je to pobjeda ove sezone za momčad Jasmina Repeše u ABA ligi dok je Partizan upisao drugi poraz. Bilan je sa 13 koševa i 9 skokova bio prvo ime susreta.

39' Bilanu su se u napadačkom dijelu pridružili Pilepić i Zubčić (po 11 koševa) te održavaju prednost domaće momčadi. Sada je 70:50

38' Sjajna Cedevita ne popušta u ritmu. I dalje ima 20 koševa prednosti 68:48!

35' Gordić sa četiri koša postavlja visokih 18 razlike, a onda Pilepić zabija za okruglih 20!

34' Gagić postiže koš i dodatno bacanje te vraća nadu Partizanu

34' Odlično su Zagrepčani počeli posljednju četvrtinu. Serijom 6:1 stigli su do velikih 52:36

31' Ante Delaš promašuje pokušaj za tri poena

TREĆA ČETVRTINA

30' Završila je treća četvrtina. Cedevita vodi 46:35!

30' Babićeva trica za vodstvo domaćih 46:34!

28' Ante Delaš postiže tricu, a Bilan nakon toga podiže prednost Zagrepčana na 11 razlike. Bilan je i prvo ime susreta sa 13 koševa i 4 skoka

26' Ponovno mala serija Cedevite 7:2 za 7 koševa prednosti - 38:31

23' Murič je povezao 5 koševa pa Beograđani smanjuju na 31:29. Slovenac je prvi strijelac Partizana sa 10 koševa

21' Počelo je drugo poluvrijeme. Cedevita vodi 29:24

DRUGA ČETVRTINA

20' Cedevita je mogla povećati prednost, no Ramljak je promašio šut za dva poena. Druga četvrtina je završila i na odmor se ide s rezultatom 29:24.

20' Partizan smanjuje preko Gagića i Milutinova na 28:24

17' Bilan pogađa slobodno bacanje pa i dvicu za 28:20. On je sa 9 koševa prvo ime susreta.

15' Cedevita ima najveću prednost dosad - 25:17.

14' Šut za tri poena ne služi niti jednu momčad. Cedevita ima tek jedan ubačaj od 6 pokušaja, a Partizan 0 od 4.

11' Dallo zabija za Partizan, a Zubčić za Cedevitu. I dalje je 4 razlike za Zagrepčane (19:15)

PRVA ČETVRTINA

10' Murič nije iskoristio šut za smanjenje vodstva te prva četvrtina završava rezultatom 17:13 za domaće

9' Žganec siguran sa linije slobodnih bacanja za povećanje vodstva domaćih na 17:13

9' Tepić poravnao rezultat na 13:13

4' Izjednačen početak utakmice. Delaš i Bilan sa po 4 koša predvode domaće, a Gagić i Murič (također po 4 koša) goste

0' Počela je utakmica u Sportskom domu!

0' Uoči utakmice Marino Bažadarić oprostio se od igračke karijere. Ubuduće će biti skaut u Cedeviti