– Neobično cijenim Otta Barića i držim da bi ga Mamić trebao iskoristiti i angažirati kao savjetnika u stručnom stožeru. Ottovo iskustvo je neprocjenjivo, on je nogometni Mozart iz Salzburga, jedan od najvećih hrvatskih trenera. Često sam bio njegov kritičar, ali sad sam uvjeren da bi pomogao Dinamu – kazao je Miroslav Blažević, najbolji Dinamov trener u sto godina.
PRIJATELJSKI SAVJET
Ćiro: Neka Mamić za savjetnika uzme Barića – Mozarta iz Salzburga!
Najtrofejniji Dinamov trener Miroslav Blažević ponudio je kumu Mamiću rješenje svih problema Dinamove struke.
Komentara 6
MB
ono što ti ne razumiješ je to da je Dinamo iako osnovan kao novi nogometni klub za cijelo vrijeme svog postojanja bio znak otpora prema YU i nositelj ideje o slobodnoj i neovisnoj Hrvatskoj. Navijači igrači i duh Gražanskog i dalje je rastao klubom Dinamo ... zato je Dinamo pravi nasljednik tog kluba.
SA
E,moj \'\'Ciro\'\' i tebe je pamet napustila 100%
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Zagrebački nogometni klub Dinamo slavi 60 godina postojanja. Na današnji dan, 9. lipnja 1945., točno prije šest desetljeća, Dinamo je registriran kao potpuno novi nogometni klub. Igrači su došli iz HAŠK-a i Građanskog, dva zagrebačka kluba s velikom tradicijom, koji su odmah nakon fuzije prestali postojati. Klub iz Maksimira je, poput većine ostalih velikih svjetskih klubova, imao burnu prošlost, koju je na ovim prostorima bilo nemoguće nevezati uz politiku i ljude na vlasti. Bilo je tu čvrstog oponiranja, ali i “sponzorstva” od strane najviših struktura. Na samom početku, prvih dana postojanja, trenersku palicu uzeo je Martin Bukovy, došavši iz Građanskog. Igračku osovinu činili su tada nogometaši pridošli iz HAŠK-a: Čajkovski, Kacian, Peričić, Lojen... Plava boja uzeta je od Građanskog, a i novi grb je imao dosta sličnosti s onim od Građanskog. Sve do osasmostaljenja Hrvatske, Dinamo se nije dao uvući duboko u komunističke strukture i biti manipuliran od strane vlasti. . Od 1945. do 1990. Dinamo je osvojio četiri naslova prvaka Jugoslavije (1948., 1954., 1958. i 1982.). Dvije godine iz tog razdoblja svim će ljubiteljima plavih zauvijek ostati u sjećanju – 1967. kada je osvojen Kup velesajamskih gradova te 1982. kada je Dinamo na čelu s Ćirom Blaževićem nakon pune 34 godine osvojio naslov prvaka. Te godine je člansku iskaznicu Dinama imalo više od 40,000 ljudi, a tribine su redovito bile pretjesne za sve ljubitelje atraktivnog nogometa. Ne zaboravimo da je u doba SFRJ osvojeno i sedam kupova Jugoslavije. Nakon uspostave hrvatske neovisnosti Otcijepljenje od Jugoslavije i početak Domovinskog rata gurnuli su nogomet u drugi plan, no ne zadugo, prvi hrvatski predsjednik Franjo Tuđman ubrzo je uvidio da nogometni klub omiljen među masom može biti jako političko oruđe, uz to, narodu je trebao jak klub da dobri rezultati izazovu zadovoljstvo i pobude nacionalni ponos. Od 1993. do 2000. klub je nosio ime Croatia, objedinivši u svom grbu simbole HAŠK-a, Građanskog i Dinama.