Utakmice između Hrvatske i Francuske bili su u posljednjih deset godina rukometni klasici. No, na pomolu je novi, između Hrvatske i Danske, jer Francuzi već imaju previše igrača kojima je više od trideset godina (Dinart, Omeyer, Fernandez, Narcisse, Karaboue, Guigou, Biosquet, Detrez) i samo četiri s manje od 25 godina (Accambray, Porte, N\'Guessan i Barachet) koji mogu računati da će igrati dva olimpijska ciklusa. Do Rija bi za Francusku mogli igrati, ali će tada i oni imati više od trideset godina, Karabatić, Honrubia, Abalo i Sorhaindo.
Novi klinci čekaju priliku
Danska danas ima pet igrača koji mogu igrati dva olimpijska ciklusa, i to su sve igrači prve sedmorke – Landin, Marukussen, Lauge, H. Toft i Hansen. Do Rija još mogu računati na Svana i Mollgaarda, a uskoro će u mirovinu Eggert, Lindberg, Noddesbo, R. Toft, Sondergaard i Nielsen. S obzirom na to da je Danska zemlja koja ima najviše osvojenih medalja u mlađim dobnim skupinama na europskim i svjetskim prvenstvima, uvjereni smo da neki novi klinci čekaju svoju priliku. Jer, Danci su aktualni svjetski kadetski prvaci, u Bosni i Hercegovini će ovog ljeta braniti juniorsko srebro iz Egipta. Na europskom prvenstvu do 18 godina prošle godine bili su treći. Ukupno su na svjetskim prvenstvima za kadete i juniore, od 1983. godine do danas osvojili deset medalja, od čega pet zlatnih. Na europskim prvenstvima su još uspješniji. Od 1996. do danas ukupno su osvojili 14 medalja od čega četiri zlatne. Prva velika generacija iz juniora pojavila se 1997. (Hvidt, Boldsen, Jensen, Jakobsen, Knudsen, Jorgensen, Laen, Boesen). I dok je Danska na ovom SP-u došla sa trojicom igrača koji su osvajali medalje na europskim i svjetskim prvenstvima za mlade u posljednje tri godine (Landin, Green i Markussen), Hrvatska je u Španjolsku došla s petoricom (Ivić, Šprem, Mandalinić, Stepančić, Marić). Gledajući našu današnju postavu imamo čak deset igrača koji mogu odigrati dva olimpijska ciklusa (Marić, Duvnjak, Stepančić, Kopljar, Gojun, Ivić, Šprem, Mandalinić, Alilović, Čupić i Štrlek), a do Rija će sigurno u pogonu biti Musa, Horvat, Bičanić, Vuković, a možda i \"veterani\" Lacković i Vori.
Francuzi najlošije stoje
Hrvatska je na posljednjim velikim natjecanjima u mlađim dobnim kategorijama bolja od vršnjaka iz Danske. Na EP-u 2010. bili smo prvi do 18 godina, a 2012. godine drugi do 20 godina. Na svjetskom kadetskom prvenstvu 2009. bili smo prvi, a dvije godine prije drugi. A mladi Francuzi? Na posljednjem europskom prvenstvu do 18 godina bili su dvanaesti, a do 20 godina osvojili su 14. mjesto. Posljednji veliki rezultat imali su 2011. godine kada su na svjetskom kadetskom prvenstvu u Argentini bili četvrti.
Jel ovi Danci koji gube 15 razlike u finalu?