KVALIFIKACIJE ZA LP

Dinamo korak bliže utakmici s Ludogorecom u borbi za Ligu prvaka, Bugari slavili u Azerbajdžanu

Zagreb: Europska liga, 6. kolo, GNK Dinamo - PFC Ludogorec
1/2
06.08.2024.
u 20:36

Sva tri pogotka u Bakuu su postignuta u drugom poluvremenu. Bugarska momčad je povela u 56. minuti kada je nakon ubačaja odlično reagirao portugalski igrač Dinis Almeida i glavom žestoko pogodio domaću mrežu.

Nogometaši bugarskog Ludogoreca pobijedili su u gostima, u Bakuu, azerbajdžanski Qarabag s 2-1 (0-0) u prvom ogledu trećeg pretkola Lige prvaka. Ta dva susreta posebno pozorno prati hrvatski prvak Dinamo koji će u play-offu, završnoj fazi kvalifikacija, igrati protiv pobjednika tog dvoboja.

Gosti su u vodstvu proveli samo deset minuta. U 66. minuti je izjednačio Brazilac Juninho koji se najbolje snašao u gostujućem šesnaestercu te je iz blizine pogodio za 1-1.

U 86. minuti je hrvatski vratar Fabijan Buntić spasio svoj Qarabag pogotka, ali ništa nije mogao napraviti u 87. kada je na drugoj vratnici sam ostao Brazilac Caio Vidal i pogodio za 2-1. U oba slučaja za Ludogorec je asistirao 30-godišnji Španjolac Son.

U završnici je pocrvenio strijelac Caio Vidal, a vratar Buntić je cijelu utakmicu odradio za domaći sastav. Iako je Qarabag s igračem više pokušao doći barem do 2-2 nije uspio u tome.

Dinamo će u prvom susretu play-offa biti domaćin Qarabagu ili Ludogorecu. Ta je utakmica na rasporedu 20. kolovoza.