Objavljeno vijesti danas: 145
24.01.2018. u 22:07
Hrvatska je odigrala najgorih 30 minuta na turniru, primili 19 golova u prvom poluvremenu, što je bio prevelik zalogaj u nastavku

San Hrvatske o jedinom europskom zlatu koje nedostaje srušen je već nakon utakmica drugog kruga! Francuska je slavila s 30:27 te nas gurnula u borbu za peto mjesto.

Hrvatska je otvorila dobro, donekle je to funkcioniralo, jer smo u 12. minuti golom Štrleka poveli 7:6. No, uslijedilo je loše razdoblje koje su Francuzi kaznili serijom 4:0 i prvi put otišli na plus tri (10:7) u 17. minuti

Uspjeli smo vratiti uz tri gola u dvije i pol minute, nakon što prethodno nismo zabili sedam minuta, na minus jedan (10:11), međutim ponovno su se pojavili problemi u napadu, nekoliko izgubljenih lopti u napadu, što su trikolori iskoristili i zabili nekoliko laganih golova na prazan gol.

Do kraja poluvremena redale su se greške jedna na drugu, što je dovelo do velikih plus šest Francuza nakon 30 minuta, iako smo imali čak 72% šuta (13 od 18). No, Francuzi su imali čak 26 udaraca iz kojih su zabili 19 golova (73% uspješnosti).

Hrvatska - Francuska
1/16

U nastavku je obrana malo bolje reagirala, pridružio se i s nekoliko obrana Alilović, no teško je išlo ispod pet. Uspjeli smo to tek u 42. minuti, nakon gola Cindrića. Nakon toga uslijedilo je razdoblje od pet minuta u kojem nije bilo gola ni na jednoj strani. A onda je napokon Hrvatska podsjetila na dobre izvedbe na prvenstvu, te smo serijom 5:1 stigli na samo minus dva u 52. minuti. Našu seriju prekinuo je Lagarde golom za 27:25. Otišli su nakon toga Francuzi i na plus tri, nismo uspjeli doći ispod minus dva pa su srušeni snovi o jedinom zlatu koji nam nedostaju - onom europskom.

1/11

Najbolji kod Kauboja bio je Štrlek sa šest golova, Ćupić je dodao pet, koliko i Mamić. Alilović je imao sedam obrana. Kod Francuza Remili je zabio šest, Hame pet. Gerard je na golu imao sedam obrana.

Hrvatska
27-30
Francuska
Europsko prvenstvo, 20:30, Zagreb
Kraj
POLUFINALE OSTALO SAN (Kraj)

Gotovo je! Hrvatska je ostala bez polufinala porazom 30:27 od Francuske te im preostaje borba za peto mjesto protiv Švedske.

Mahe je zabio za 30:27 30 sekundi prije kraja i srušio snove o polufinalu!

Luka Karabatić ponovno je prelagano dobio loptu na crti i zabio za plus tri Francuza.

58. minuta

Imali smo napad za minus jedan, no Kopljaru je skinuo Gerard.

PET MINUTA DO KRAJA

Marko Kopljar se još jednom dignuo i smanjio na minus dva (28:26).

Lagarde je prekinuo Hrvatsku seriju od 5:1. Na drugoj strani obranio je Gerard zicer Musi, a zabio je Luka Karabatić na 28:25.

Cindrić se probio kroz obranu Francuza i zabio za samo minus jedan sedam minuta prije kraja!

52. minuta

Hrvatska je samo na minus dva! Ćupić je sa sedam metara zabio za 24:26!

50. minuti

Hrvatska je opet na minus tri! Digao se Kopljar i deset minuta prije kraja vratio nas na minus tri!

Zabili smo vrlo brzo još jedan gol, ovog puta preko Štrleka iz kontre, no brzo je našu seriju zaustavio Luka Karabatić golom s crte.

48. minuta

Nakon što nije bilo golova pet minuta ni na jednoj strani uspio je Cindrić zabiti za minus četiri.

Alilović se razbranio u nastavku, ima već sedam obrana, no malo to znači kada teško probijamo Francuze u napadu.

Remili je opet laganim golom omogućio Francuzima plus pet!

41. minuta

Ne možemo zaustaviti Francuze, Remili zabija za novih plus šest (24:18), no srećom brzo vraćamo preko Kopljara na minus pet. Gojun je obrani dobio dvije minute, no i  igračem manje uzeli smo loptu, pa preko Štrleka napokon došli na minus četiri.

Mamić je izborio sedmerac, koji je Ćupić pogodio za minus pet (18:23).

40. minuta

Još jedna brza akcija Francuza za plus šest, ovog puta zabio je Abalo. Reagirala je hrvatska klupa, pa smo dobili žuti karton.

Ćupić se s digao s devet metara i u 38. minuti smanjio na minus pet (17:22).

Napkon smo dočekali i gol Stepančića, no Karabatić na drugoj strani brzo vraća na plus šest.

36. minuta

Napad ne funkcionira ni dalje, pogotovo ne igra bez golmana. Primili smo još jedan gol na prazan gol. Kaznio nas je Guigou.

Alilović je obranio još jednu loptu, što smo iskoristili u napadu ponovno preko Mamića za minus pet.

Mamić je preuzeo odgovornost i zabio prvi gol u nastavku, no Remili na drugoj strani vraća na plus šest.

Guigou je imao priliku za plus sedam iz sedmerca, no Alilović je obranio.

DRUGO POLUVRIJEME

Pred Hrvatskoj je još 30 minuta nade, no nije dobro krenulo, jer Stepančić je napravio prekršaj u napadu

LOŠIH 30 MINUTA

Hrvatska je u prvih pola sata primila 19 golova, što je nedopustivo za ovakvu utakmicu u kojoj lovimo polufinale Eura! U napadu se previše griješi, Francuzi zabijaju previše laganih golova, a tako se ne može ni pomisliti na pobjedu nad njima. Uistinu nam čudo treba u nastavku ukoliko želimo vidjeti polufinale!

Poluvrijeme
PLUS ŠEST FRANCUZA (Poluvrijeme)

Mahe je sa sedam metara zabio u posljednjim sekundama za plus šest Francuza na odmoru (19:13).

29. minuta

Napokon smo dočekali i obranu Alilovića, ali i iskoristili odmah napad i to preko Kopljara

Guigou nas još jednom zabio, za plus šest Francuske!

Gdje je kraj greškama Hrvatske u napadu, opet smo izgubili loptu, gol je bio prazan, što je Porte kaznio za plus 5.

27. minuta

Gojun je zbog prekršaja na Luki Karabatiću dobio dvije minute, što Kahe kažnjava sa sedam metara za novi plus četiri Francuza (16:12).

Štrlek je najraspoloženiji kod nas, zabio je već četvrti gol iz četvrtog pokušaja za 12:15.

Remili je ponovno potegnuo iz daljine za plus četiri Francuza.

24. minuti

Marko Mamić drži nas u igri. Opalio je deset metara i probio Gerarda za 11:14.

Previše griješimo u napadu, nemamo rješenja, a Francuzi to kažnjavaju. Ovog puta Remili nije imao težak zadatak u kontri jer naš je gol bio prazan. Trikolori su na plus tri.

Štrlek je zabio deseti gol Hrvatske, no Francuzi su izveli brzi centar te u pet sekundi vratili na plus dva preko Dipande.

Zabili smo i drugi gol u nizu, ovog puta Mamić, no Lagarde je odgovorio na drugoj strani

10:8

Seriju Francuza od 4:0 prekinuli smo golom Ćupića sa sedam metara.

PLUS TRI FRANCUZA

Nije pomogla ni minuta odmora! Nakon nje napravili smo dvije greške u napadu, što su Francuzi kaznili te preko Guigoua otišli prvi put na plus tri - 10:7. Bez gola smo sedam minuta!

15. minuta

Francuska opet ima plus dva! Karabatić se probio kroz tri naša igrača i zabio za 9:7.

O odličnoj atmosferi u Areni pročitajte ovdje.

Novo vodstvo Francuza natjeralo je Linu Červara da prvi put na utakmici pozove minutu odmora.

NOVO VODSTVO FRANCUZA

Igrali smo bez golmana sedam na šest, no pogriješili smo, što su Francuzi kaznili i preko Guigoua stigli na 7:7. Nakon toga smo pogriješili i u napadu, što je Mahe kaznio za novo vodstvo Francuza na 8:7 u 14. minuti

Prva obrana Stivija

Dočekali smo i prvu obranu Stevanovića koji je sjajno skinuo udarac Sorhaindoa.

12. minuta

Još jednom smo iskoristili igrača više odigravši na krilo gdje je ovog puta za 7:6 bio siguran Štrlek.

Nemamo rješenje za Diku Mema, koji nam je zabio s igračem manje, i to šutem s deset metara. Njemu je to već treći gol.

10. minuta

Imamo dva igrača više nakon što je Dipanda dobio dvije minute, što smo iskoristili i preko Ćupića stigli na plus jedan.

Vratili smo izjednačenje i to potezom hrabrog Mamića koji se probio kroz obranu Francuza. Uz to dvije minute dobio je Karabatić.

Odgovorili smo preko Marića te golom s crte smanjili na 5:4.

FRANCUSKA NA PLUS DVA

Dipanda u 8. minuti donosi Francuzima plus dva, iako je Stevanoviću bila lopta na ruci.

PRVO VODSTVO FRANCUZA

Dika Mem je pogodio za novo izjednačenje, a nakon što je drugoj strani udarac Stepančića zaustavio Gerard, francuski desni vanjski zabija ponovno za prvo vodstvo Francuza 4:3 i to u sedmoj minuti.

Hrvatska je dobro otvorila u napadu, Cindrić je preko Karabatića zabio drugi gol na utakmici za 3:2.

2:2

Novo vodstvo Hrvatskoj donio je Štrlek ulaskom s krila, no Mahe vraća izjednačenje Francuzima nakon tri minute igre

Odgovorili su brzo Francuzi preko Sorhaindoa za 1:1.

1:0

Pogriješili su Francuzi i u drugom napadu, uzeli smo i loptu, a iz kontre Cindrić pogađa za 1:0.

Početak
20:30 (Početak)

Krenula je utakmica u Areni. Francuzi imaju prvi napad uz zvižduke Arene. Prvi je pokušao Karabatić, ali preko gola. Na drugoj strani probao je Stepančić, no njemu je obranio Gerarad.

Odslušali smo i himne u Areni, sve je spremno za rukometni klasik. Idemo, Hrvatska!

20:20

Do utakmice je ostalo 10 minuta, Arena je spremna za spektakl. Da ponovimo, igra nam i remi da bi ušli u polufinale, što znači dvoboj s Danskom. No, bilo kakva pobjeda nam garantira prvo mjesto u skupini te Španjolsku ili Njemačku u polufinalu...

PUNA ARENA
KAKO U POLUFINALE

Što Hrvatskoj treba za polufinale čitajte ovdje.

Izvještaj utakmice u kojoj je Norveška pobijedila Šveđane te gurnula Francuze u polufinale čitajte ovdje.

19:51

Norveška je pobijedila Švedsku 28:25, što znači da Hrvatskoj remi donosi polufinale.

Myrhol je odveo Norvežane na plus dva 27:25, a u apsolutnog junaka pretvorio se Bergerud koji je spustio roletu.

19:45

U 57. minuti Švedska je imala sedmerac za izjednačenje, no Bergerud je prvo skinuo sedmerac, a onda i zicer Tollbringu.

19:40

U posljednjih šest minuta utakmice ulazi se s prednošću Norveške 26:24, a Šveđani imaju igrača manje jer je isključen Gottfridsson.

ZAGRIJAVANJE HRVATSKE
19:31

Norveška je u 48. minuti ponovno otišla na plus dva iskoristivši igrača više. Poveli su 23:21.

ARENA UZ NORVEŠKU

Norveška u 42. minuti ima minimalnu prednost 18:17, a zanimljivo cijela Arena navija za njih!

19:13

Švedska je na početku nastavka stigla na 13:13, no nakon toga Norveška radi novu mini seriju za plus dva, a imali su priliku iz sedmerca za plus tri, no promašili su i treći put s crte sa sedam metara, što je Gottfridsson odmah kaznio na drugoj strani  za minus jedan.

Utakmicu Norveške i Švedske pogledali su naši rukometaši.

18:53

U samoj završnici prvog poluvremena Norveška je imala priliku da ode na plus tri, no nisu ju iskoristili. Šveđani su imali 10-ak sekundi za napad koji su iskoristili pa se na odmor otišlo s prednošću Norveške 12:11. Kod Šveđana najbolji je Jeppson s tri gola, a istaknimo i Appelgrenovih osam obrana. Norvežane predvodi Bergerud s 11 obrana, a u napadu Myrhol i Tonnesen su zabili po tri.

18:42

Norvežani su napravili nekoliko grešaka u napadu, što su Šveđani iskoristili te stigli na minus jedan (9:8), iako su mogli i do izjednačenja, ali Ekbergu sedmerac brani Bergerud.

18:37

Nakon što je Švedska povela 5:4 uslijedio je preokret Norveška koja je serijom 5:1 stigla do tri gola prednosti - 9:6. Istaknimo kako su u prvih 18 minuta oba vratara na šest obrana. Bergerud kod Norveške i Appelgren kod Švedske.

18:31

Švedska i Norveška i nakon 13 minuta drže egal - 5:5. Šveđane predvodi Jeppson s tri gola, kod Norvežana najbolji je Myrhol s dva gola.

Nakon prvih šest minuta gledamo potpuno izjednačenu utakmicu u Areni: Švedska - Norveška 3:3! Nažalost, Arena je još uvijek gotovo prazna.

18:15

Počela je utakmica Švedske i Norveške nakon koje će biti puno jasnije kako Hrvatska može do polufinala. O kalkulacijama više pročitajte ovdje.

Slovenija i Češka remijem 26:26 oprostile su se od polufinale . Više ovdje.

Atraktivne navijačice koje su podigle atmosferu do usijanja u Varaždinu i Zagrebu pogledajte ovdje.

Hrvatska u crvenom
PADA ODLUKA

Najveći navijač danas će biti Domagoj Duvnjak.

Zato ćemo s nestrpljenjem pratiti i ranije dvoboj Norveške i Švedske nakon kojeg ćemo točno znati što nam treba za polufinale.

Hrvatska je jedini poraz pak upisala u posljednjem kolu prvog kruga kada je u Splitu s 35:31 bolja bila Švedska.

17:19

Trikolori ovu utakmicu dočekuju kao jedina neporažena momčad na ovom prvenstvu, a problema su jedino imali u prvom kolu kada su s jedan razlike dobili Norvešku.

17:19

Hrvatska danas igra ključnu utakmicu drugog kruga Europskog prvenstva - 'klasik' protiv Francuske nakon kojeg ćemo znati jesmo li u polufinalu ili ne...