20.07.2019. u 22:20

U pretposljednjoj utakmici 1. kola Prve HNL nogometaši Gorice ugostili su zaprešićki Inter, a dvoboj je završio podjelom bodova 1-1 (1-0).

Gorica je povela pogotkom Poljaka Maslowskog u 36. minuti, a izjednačio je Bosec u 58. minuti.

U prilično siromašnom prvom poluvremenu domaća momčad je do vodstva stigla bez prave prilike, a za pogodak Gorice velike zasluge idu i gostujućem vrataru. U 36. minuti Poljak Michal Maslowski je srušen na 20-ak metara od gola i odlučio je sam izvesti slobodan udarac. Slovenski vratar Žiga Frelih loše je intervenirao na prizemnu loptu pa mu je ona izmigoljila i ispod tijela prošla u mrežu. To je bio jedini udarac u okvir gola u prvom dijelu utakmice.

U nastavku su obje momčadi odlučnije krenule u napadačke akcije, a jednu takvu u 58. minuti Zaprešićani su pretvorili u izjednačujući pogodak. Po lijevoj strani je prošao Ivan Mamut, koji je ušao u igru samo dvije minute prije, te praktično u prvom kontaktu s loptom idealno ubacio na pet metara za Antonija Boseca koji je natrčao i poslao loptu pod gredu.

Nekoliko minuta poslije Mamut se našao u prilici za pogodak, ali je njegov udarac s ruba kaznenog prostora obranio vratar Gorice Kristijan Kahlina.

U završnici dvoboja slovenski vratar Žiga Frelih iskupio se za kiks kod pogotka Gorice dvaput obranivši opasne udarce Nizozemca Justina Mathieua.

Utakmicu na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici pratilo je oko 1400 gledatelja, a sudio je Ivan Bebek iz Rijeke.

Strijelci: 1-0 Michal Maslowski (36), 1-1 Antonio Bosec (58)

Kraj (Kraj)

U 1. kolu HNL nogometaši Gorice su kod kuće protiv Intera igrali 1:1. Domaćin je poveo u 35. minuti golom Maslowskog iz slobodnog udarca, a izjednačio je u 58. minuti Bosec nakon sjajne akcije i asistencije Mamuta.

90'

Igra se četiri minute sudačke nadoknade.

89'

Frelih je s nekoliko sjajnih obrana spasio Interova vrata.

84'

Gorica opasno prijeti i traži pogodak. Interova obrana je u ovim trenucima na velikom iskušenju.

79'

Dobra prilika za domaću momčad, ali je lopta ubačena s kornera na peterac otišla u gol-aut.

77'

Sjajna prilika za goste. vego je ubacio s lijeve strane, a Conev je s glavom pucao visoko iznad vrata.

73'

Utakmica je nakon izjednačujućeg pogotka živnula i prilika ima s obje strane, ali bez prave završnice.

67'

Sjajna prilika za Goricu. Maslowski je gađao u kut vratar gostujuće momčadi, ali je lopta otišla kraj vratnice.

Gol
58' (Gol)

Goooool! Inter je izjednačio u Velikoj Gorici na 1:1. Sederov je prekrasno uposlio Mamuta koji je probio po lijevoj strani i ubacio na drugu vratnicu gdje je najbrži bio Bosec i zatresao mrežu Gorice.

51'

Gosti su malo pritisnuli na početku nastavka, ali još nisu složili pravu priliku.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

Poluvrijeme
45' (Poluvrijeme)

Završilo je prvih 45 minuta dvoboja u Velikoj Gorici. Domaćin od 35. minute vodi protiv Intera s 1:0. Strijelc iz slobodnog udarca bio je poljak Maslowski.

45'

Igra se jedna minuta sudačke nadoknade.

Gol
35' (Gol)

Goooool! Gorica vodi protiv Intera s 1:0. Poljak Maslowski zabio je iz slobodnog udarca s 18 metara. Novi Interov vratar Frelih mogao je i bolje reagirati.

30'

Sjajna prilika za Inter. Galić je s lijeve strane uposlio Coneva koji puca, ali njegov je udarac otišao malo kraj vrata domaće momčadi.

25'

Mathieu je sjajno prošao po lijevoj strani i ubacio u sredinu. Nakon previše petljanja propala je prilika za Goricu.

21'

Gorica ima blagu inicijativu protiv Intera, ali još nema prilika. Igra se uglavnom oko sredine terena.

12'

Conev je pucao iz slobodnog udarca, ali je lopta pogodila živi zid.

10'

Prva prilila za Goricu, ali je lopta pobjegla Ndiayeu.

5'

Domaćin ima blagu inicijativu. Gorica polako steže obruč oko vrata gostiju.

1'

Počela je utakmica u Velikoj Gorici. Susret sudi Ivan Bebek.

U prvoj subotnjoj utakmici Rijeka je na Rujevici pobijedila Varaždin s 2:1, više pročitajte OVDJE.

Prvo kolo HNL-a večeras se nastavlja utakmicom Gorica - Inter. Tijek utakmice pratite na portalu Večernjeg lista.