Hrvatske rukometašice pobijedile Crnu Goru 27:26!

'Croatia\'s Andrea Penezic (C) and Nikica Pusic-Koroljevic celebrate a goal against Russia\'s in their women\'s handball Preliminaries Group A match at the Copper Box venue during the London 2012 Olym
'MARKO DJURICA'
03.08.2012.
u 15:32

Hrvatska od 15.30 igra susret četvrtoga kola sa Crnom Gorom. Tekstualni prijenos pratite na sportskom portalu Večernjeg lista.

Hrvatske rukometašice ostvarile su i treću uzastopnu pobjedu na olimpijskom turniru. Nakon početnog poraza od Brazila, izabranice Vladimira Canjuge pobijedile su Angolu, Rusiju, a sada i Crnu Goru 27:26.

Najbolje kod naših bile su Penezić s devet pogodaka te Tatari i Horvat po pet, dok je kod Crne Gore najbolja bila Popović s deset postignutih pogodaka.

Naše su igračice već osigurale četvrtfinale, a s kim će se sastati ovisi i o utakmici petog kola u kojem se sastajemo s Velikom Britanijom.

Tijek utakmice:

60' Naše su izgubile loptu, ali Crnogorkama ispada lopta iz ruku i Hrvatska je pobijedila!!!!!!!

60' Hrvatski izbornik Canjuga zove timeout

59' Crnogorke smanjuju na 27:26

59' Horvat postiže pogodak, Hrvatska vodi dva razlike, minuta i pol do kraja

58' Popović smanjuje na 26:25

57' Penezić zabija, Hrvatska vodi 26:24

56' Lidija Horvat zabija svoj četvrti pogodak i dovodi Hrvatsku u vodstvo

55' Tatari je napravila prekršaj u napadu, Crnogorke su pozvale minutu odmora

54' Hrvatska se obranila, izbornik Canjuga zatražio je timeout

53'  Rezultat je 24:24, Hrvatska će dvije minute igrati s igračicom manje, Penezić je dobila isključenje

50' Jovanović je deset minuta prije kraja poravnala rezultat na 23:23

45' Penezić zabija za 22:20 za Hrvatsku

44' Crnogorke su napravile prekršaj u napadu, a Kristina Franić iz sedmerca je dovela naše igračice u vodstvo

43' Andrea Penezić izjednačava na 19:19

42' Bojana Popović je nezadrživa, Crna Gora ponovno vodi - 19-18

39'  Hrvatska je postigla dva uzastopna pogotka, Lidija Horvat izjednačila je na 17:17

38' Crnogorke vode 2 razlike, Jelena Grubišić ušla je na naš gol

37' Bojana Popović ponovno dovodi Crnu Goru u vodstvo 16:15

36' Tatari je poravnala rezultat

35' Loše su naše igračice iskoristile to što su imale igračicu više u polju, Crnogorke vode 15:14

33' Crnogorke s igračicom manje dolaze u vodstvo - 14:13

32' Franić iz sedmerca dovodi Hrvatsku u vodstvo, ali Popović izjednačava na 13:13

31' Počelo je drugo poluvrijeme

30' Završilo je prvo poluvrijeme. Hrvatska i Crna Gora zasad neriješeno - 12:12. Imale su naše rukometašice u nekoliko navrata priliku da se odlijepe, ali dosta su griješile u napadu.

30' Hrvatska promašuje i četvrti sedmerac danas!

29' Crna Gora sustiže našu prednost zahvaljujući dva gola Radičević.

26' Penezić postiže svoj peti pogodak za vodstvo 11:9, ali Crna Gora smanjuje preko Radičević nakon što je Hrvatskoj isključena Bašić.

24' Dobro je došla minuta odmora koju je zvao izbornik Canjuga. Hrvatska je preko Penezić i Tatari preokrenula i vodi 10:9.

23' Crna Gora vodi 9:8 nakon gola Đokić. Hrvatska je već 7,5 minuta bez postignutoga gola.

20' Loše su naše rukometašice odigrale s igračem više. Primile su dva pogotka, nisu dale ni jedan, a i same su zaradile isključenje. Rezultat je 8:8.

17' Zebić ponovo promašuje sa sedam metara. Vodimo 8:6.

15' Tatari povećava vodstvo na 8:5, nakon što smo iskoristili igračicu više

14' Prvi put Hrvatska ima dva pogotka prednosti nakon gola Franić - 7:5

10' Penezić koristi igrača više, zabija svoj treći gol za 5:5

8' Prvo Franić, a onda i Zebić ne pogađaju sa sedam metara. No, i dalje smo u igri, gubimo samo 4:5

5' Hrvatska ima igrača manje, no drugim pogotkom Penezić držimo priključak (3:4)

3' Hrvatska je povela 1:0 golom Milanović-Litre, ali s dva gola Đokićeve Crnogorke okreću rezultat i vode 2:1

1' Utakmica je počela