Barcelona Rubin
AFP
20.10.2009.
u 18:46

Utakmicama u skupinama E, F, G i H započelo je treće kolo Lige prvaka. Najzanimljivije je bilo na Anfieldu gdje je Liverpool dočekao Lyon.

Skupina E

Liverpool - Lyon 1:2
Liverpool je u vrlo teškoj situaciji. U posljednjem kolu izgubili su u Firenci i pobjeda protiv Lyona je neophodna. Rafi Benitezu trese se stolac, a u današnjem dvoboju ne može računati na Aquilanija, Dossenu, Kyrgiakosa i Torresa, dok je nastup Gerrarda pod upitnikom.

Lavovi s druge strane ne mogu računati na Andersona, Boumsonga i Bodmera.

U 15. minuti Liverpoolu je poništen pogodak. Zabio je Kuyt, ali je prije toga napravio prekršaj na braniču Lyona, te je opravdano poništen.

Veliki šok Liverpoolovi navijači doživjeli su u 25. minuti kada je iz igre morao izaći Steven Gerrard. Želja je očito bila veća od mogućnosti i umjesto njega u igru je ušao Fabio Aurelio.

Nakon ubacivanja Fabija Aurelia u 41. minuti najspretniji pred golom Lyona bio je Benayouna koji je matirao Llorisa.

U 72. minuti nakon udarca iz kuta i gužve u šesnaestercu Liverpoolu glavom za 1:1 zabio je Gonalons.

U sudačkoj nadoknadi Lyon je uspio doći do tri boda, na asistenciju Govoua zabio je Delgado.

Debrecen - Fiorentina 3:4

Tri boda osvojena protiv Liverpoola Fiorentina će trebati potvrditi protiv Debrecena, a veliki im je plus što im je pod upitnikom samo nastup Marchionnija.

Već u 2. minuti veliko iznenađenje u Mađarskoj. Debrecen od 2. minute vodi pogotkom Czvitkovicsa.

Nije dugo trajalo slavlje Mađara, samo četiri minute kasnije za talijansku momčad izjednačio je Rumunj Adrian Mutu.

Nakon početkog šoka Fiorentina se brzo oporavila i od 10. minute ima vodstvo. Strijelac pogotka za 2:1 bio je Alberto Gilardino.

U 20. minuti Fiorentina ima već dva pogotka prednosti. Pogodak za 3:1 zabio je Adrian Mutu.

Prava golijada u Mađarskoj, za smanjenje vodstva viola smanjio je Rudolf u 28. minuti.

Golijada se nastavila u 37. minuti, zabio je Santana.

U samoj završnici utakmice Coulibaly je uspio smanjiti vodstvo Fiorentine na 4:3.

Skupina F

Inter - Dinamo Kijev 2:2

Interu je nakon dva remija neophodna pobjeda, a Jose Mourinho u utakmici ne može računati na Materazzija, Mottu, Milita i Balotelija.

Goste će predvoditi Andrij Ševčenko, a u prvih 11 svoju će priliku dobiti i Ognjen Vukojević.

Već od 5. minute Inter je u velikim problemima. Naime, gosti su preko Mikhalika došli do vodstva.

U 35. minuti Inter je uspio doći preko Stankovića do izjednačenja, ali samo pet minuta kasnije gosti su ponovno u prednosti. Veliku pomoć imali su u Luciju koji je prevario vlastitog vratara.

Do novog izjednačenja došao je Inter na početku drugog dijela. Za 2:2 zabio je Samuel.

Barcelona - Rubin 1:2

Utakmica u kojoj je Barcelona apsolutni favorit, iako ruska momčad nije za podcijeniti. Kod Katalonaca je upitan nastup Thierryja Henryja, dok kod Rusa nema Bistrova i Sibaye.

U 2. minuti Rusi su šokirali Nou Camp. Najzaslužniji za to je strijelac Rjazantsev.

Na početku drugog dijela uspjela je Barcelona izjednačiti. U 48. minuti strijelac za 1:1 bio je povratnik u momčad Zlatan Ibrahimović.

Od  73. minuti Rubin ponovno vodi na Nou Campu, a sretni strijelac je  Karadeniz.

Skupina G

Stuttgart - Sevilla 1:3

Stuttgart nakon dva kola ima samo dva boda, dok su gosti iz Seville uvjerljivo prvi s dvije pobjede. Statistika je na strani Španjolaca. Stuttgart nikad nije dobio Španjolce na domaćem terenu, a Sevilla je tek jednom u tri susreta poražena u Njemačkoj.

Babbel ne može računati na Laniga, Niedermayera i Delpierrea, dok su kod Seville pod upitnikom Palop, Luis Fabiano, Chevanton i Konko.

Svoju dominaciju u skupini G Sevilla potvrđuje i vodstvom od 23. minuti. Za 1:0 zabio je Squillaci.

Veliki korak prema tri boda Sevilla je napravila u 55. minuta kada je preko Jesusa Navasa povela sa 2:0.

Svojim drugim golom na utakmici u 73. minuti pobjedu Seville je potvrdio Squillaci.

Samo minutu kasnije počasni pogodak za 1:3 zabio je Elson.

Rangers - Unirea 1:4

U dvoboju momčadi koje su do sada osvojile po bod, prednost bi ipak trebao imati domaćin iako na raspolaganju nemaju Edua, Little i Broadfoota.

Rangers su status favorita opravdali već u drugoj minuti, a pomogao im je gostujući branič Ricardo Vilana.

Gosti su uspjeli izjednačiti u 32. minuti preko Bilasca.

Davis je u 38. minuti promašio jedanaesterac, točnije obranio mu je vratar gostiju Tudor.

Novi šok navijačima na Ibroxu u 48. minuti priredio je Lafferty koji je zabio autogol za vodstvo gostiju 2:1.

I četvrti pogodak na utakmici bio je zapravo autogol, a nakon njega slavili su gosti. Za 3:1 gostiju 'zaslužan' je McCulloch.

Rangersu prijeti prava katastrofa na Ibroxu. U 65. minuti za 4:1 gostiju zabio je Brandan.

Skupina H

AZ Alkmaar - Arsenal 1:1

Arsenal nakon dva kola ima šest bodova, ali Arsene Wenger je uoči dvoboja u Nizozemskoj u velikim problemima s napadačima. Nema Walcotta  i Eduarda, a na listi ozlijeđenih su i Denilson, Djorou, Clichy, Nasri, Almunia i Fabianski. Iako bez pola momčadi Arsenal u Nizozemskoj vodi od 36. minuti. Zabio je Fabregas.

U posljednjoj minuti susreta Mendes je zabio za 1:1 i veliko slavlje domaćina.

Olympiakos - Standard 2:1

Olympiakos je pobijedio kod kuće AZ Alkmaar i očekuju da će u Pireju pasti i Standard. U konkurenciji za domaću momčad nisu Derbyshier, Vasilogiannis i Leonardo, dok kod Standarda nema Defoura, Ramosa, Colleta i Mangale.

Za vodstvo gostiju u 37. minuti zabio je De Camargo.

Ipak pred kraj prvog dijela Mitroglou je uspio donijeti izjednačenje domaćinu i malo mirniji odlazak na odmor.

Veliko slavlje Grcima u 93. minuti donio je Stoltidis.