Bogdanović solidan u novom porazu Netsa, Hezonja ponovno bez koša

Bojan Bogdanović
1/5
05.11.2015.
u 08:18

Orlando Magic je po drugi put ove sezone poražen u produžetku (114:119), a hrvatski NBA novak Mario Hezonja je drugi put ostao bez poena.

Brooklyn Netsi su poraženi s 87:101 na gostovanju kod Atlanta Hawksa, uz 12 koševa Bojana Bogdanovića, dok je Orlando izgubio kod Houstona u produžetku sa 114:119, a Mario Hezonja završio je utakmicu bez ubačaja.

Netsi su i nakon pet utakmica bez pobjede, ali još uvijek nisu ni blizu svog najgoreg starta. Naime, u sezonu 2009/10. ušli su s 0-18. Bojan Bogdanović je opet ušao s klupe i za nešto manje od 25 minuta (24:56) postigao 12 koševa, šut 5-11, za tricu 2-4, uz dvije asistencije, jedan skok i dvije izgubljene lopte. Kod Netsa je najbolji bio centar Brook Lopez s 27 poena i 11 skokova. Atlantu su prema petoj pobjedi iz šest nastupa vukli Al Horford s 21 košem i osam skokova, Dennis Schroeder s 20 poena i Jeff Teague sa 16 koševa i šest asistencija.

Orlando Magic je po drugi put ove sezone poražen u produžetku (114:119), a hrvatski NBA novak Mario Hezonja je drugi put ostao bez poena. Igrao je nešto manje od 11 minuta (10:52), promašio jedan šut, izgubio jednu loptu i napravio jednu osobnu. Strijelce Orlanda opet je predvodio Francuz Evan Fournier s 29 koševa, Victor Oladipo ubacio je 18, a Tobias Harris 16. Čovjek odluke bio je James Harden koji je u produžetku ubacio sedam od devet poena Houstona. Harden je završio s 28 koševa. Odličan je bio Dwight Howard s 23 poena i 14 skokova te bez promašaja iz igre (šut 10-10). Trevor Ariza ubacio je 19 koševa za Rocketse koji su stigli do druge pobjede. Orlando je ostao na jednoj pobjedi i četiri poraza.

U dvoboju dviju neporaženih momčadi u skupini Pacific prvaci Golden State Warriorsi uspjeli su na svom terenu nadigrati Los Angeles Clipperse sa 112:108. Osam minuta prije kraja bilo je 97:87 za Clipperse, ali tada su stvar u svoje ruke preuzeli Harrison Barnes i Stephen Curry koji su postigli sve koševe za domaćine u 16:2 (Barnes 10, Curry 6) seriji Warriorsa kojom su poveli sa 103:99.

Clippersi su nešto više od minute prije kraja vodili sa 106:105, no tada je Curry postigao svoju ukupno sedmu tricu na utakmici za 108-106, a Warriorsi su u penal-završnici sačuvali pobjedu. Curry je utakmicu završio sa 31 košem, od toga je 13 zabio u četvrtoj četvrtini, Barnes je dodao 17 uz 9 skokova. Kod Clippersa najbolji su bili Chris Paul sa 24 ubačaja i devet asistencija, te Blake Griffin sa 23 poena i deset skokova.

Vrlo je zanimljivo bilo u Washingtonu gdje su domaći Wizardsi tricom Bradleya Beala u posljednjoj sekundi svladali San Antonio Spurse sa 102:99. Utakmica je počela s dvije nevjerojatne serije, domaći su poveli sa 19:2, a gosti su odgovorili serijom 26:3 za svoju prednost 28:22 koju su održavali do pred sam kraj. Kada su domaći preuzeli vodstvo, Tony Parker pogodio je tricu sedam sekundi prije kraja kojom je poravnao na 99:99, ali uslijedila je trica Beala na drugoj strani za pobjedu Wizardsa.

Beal je utakmicu završio sa 25 ubačaja, John Wall je dodao 17 uz 13 asistencija, dok su Kawhi Leonard sa 23 koša i devet skokova, te Parker sa 17 poena bili najbolji kod Spursa koji su ovim porazom prekinuli niz od četiri pobjede.

Toronto Raptorsi i nakon svog petog ovosezonskog nastupa ne znaju za poraz, u srijedu su kao gosti nadigrali Oklahoma City Thunder sa 103:98. Sjajnu je partiju ponovono odigrao DeMar DeRozan sa 28 koševa, a odličnoj je pomagača imao u centru Jonasu Valančiunasu koji je ubacio 17 poena uz 11 skokova. Thunder drugog poraza u sezoni nije uspio spasiti niti njegov "dinamični duo" Kevin Durant, koji se zaustavio na 27 ubačaja, te Russell Westbrook sa 22 koša i 16 asistencija.

Prošlosezonski finalisti Cleveland Cavaliersi upisali su četvrtu pobjedu zaredom svladavši na svom terenu New York Knickse sa 96:86. Domaći su loše otvorili utakmicu, a LeBron James je uzrok pronašao u novom dresu kratkih rukava, koji su ga izgleda sputavali u igri. Tijekom druge četvrtine ponajbolji igrač današnjice potrgao je rukave, a potom je uslijedio preokret. James je dvoboj završio sa 23 pogotka, Mo Williams je dodao 22 za pobjednike, dok su kod Knicksa najbolji bili Carmelo Anthony sa 17 poena i 12 skokova, te novak Kristaps Porzingis sa 13 ubačaja.