29.11.2018. u 20:46
Plavi su bodom osigurali prvo mjesto u skupini i povlašteni status na ždrijebu šesnaestine finala

U susretu 5. kola skupine D Europske lige nogometaši Dinamo su protiv Fenerbahçea osvojili bod  koji im je bio dovoljan za prvo mjesto kojim su osigurali povlašteni status na ždrijebu šesnaestine finala. Utakmica u Istanbulu završila je 0:0.

Turska momčad je imala više loptu u svojim nogama, ali su plavi imali bolje prilike, pogotovo u drugom poluvremenu. Plavi su uglavnom prijetili iz kontranapada.

Fenerbahce - Dinamo
1/12

U 66. minuti austrijski sudac Schorgenhofer mogao je suditi kazneni udarac za Dinamo nakon što je Olmo srušen u kaznenom prostoru Fenera, ali nije se oglasio.

Devet minuta kasnije Gojak je glavom zatresao mrežu Fenera, ali sudac nije priznao pogodak zbog prekršaja. U 87. minuti Stojanović je pogodio vratnicu.

Ovo je deseta utakmica u nizu u Europskoj ligi koju Dinamo nije izgubio. Plavi imaju  šest pobjeda i četiri remija, a zadnji put su poraženi 27. studenog 2014. od Astre (0:1).

Posljednju utakmicu u skupini plavi igraju 13. prosinca kod kuće protiv Anderlechta koji je kod kuće igrao sa Spartakom iz Trnave 0:0. Ivan Santini i Antonio Milić nisu igrali za belgijski sastav.

Osim Dinama natjecanje na proljeće nastavit će i Fenerbahçe.

Dinamo je prvi s 13 bodova, Fenerbahçe ima osam, Spartak četiri, a Anderlecht je posljednji s dva boda.

Fenerbahce
0-0
Dinamo
Europska liga, 18:55, Istanbul
Kraj
Kraj (Kraj)

U susretu 5. kola skupine D Europske lige nogometaši Dinamo su protiv Fenerbahçea osvojili bod koji im je bio dovoljan za prvo mjesto u skupini kojim su osigurali povlašteni status na ždrijebu šesnaestine finala. Utakmica u Istanbulu završila je 0:0.

Zamjena
90'+1 (Zamjena)

Hajrović je ušao, a iz igre je izašao Kadzior.

90'

Igraju se tri minute sudačke nadoknade.

Žuti karton
89' (Žuti karton )

Šunjić je dobio žuti karton.

87'

Stojanović je probio po desnoj strani i snažno pucao, ali je pogodio vratnicu.

75'

Gojak je glavom zatresao mrežu Fenera, ali sudac nije priznao pogodak zbog prekršaja.

74'

Petković je sjajno pucao, ali vratar domaće momčadi brani.

70'

Hajrović je pucao sa 25 metara, ali je Fenerov vratar obranio njegov udarac.

66'

Izgleda kako je austrijski sudac pogriješio. Mogao je Schorgenhofer suditi kazneni udarac za Dinamo nakon što je Olmo srušen u kaznenom prostoru Fenera, ali nije se oglasio.

Zamjena
64' (Zamjena)

Još jedna izmjena u Dinamo. Šunjić je ušao u igru umjesto Oršić.

Zamjena
62' (Zamjena)

Bjelica prvi mijenja. Umjesto Gavranovića ušao je Petković.

61'

Ponovno je pritisnuo domaćin. Igrači Fenera dobro su se rastrčali po terenu i pokušavaju zaprijetiti plavima. Fray se našao u dobro prilici, ali mu je srećom lopta pobjegla.

53'

Fenerbahce je prvi zaprijetio u nastavku. Francuz Valbuena je ubacio za Freya koji glavom puca pored Livakovićevih vrata.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme. Treneri nisu ništa mijenjali.

U susretu 5. kola K skupine Europske lige kijevski Dinamo je na gostovanju pobijedio Astanu s 1:0 i izborio 16-inu finalu Europske lige, a korak do europskog proljeća je i Rapid koji je u skupini G na gostovanju iznenađujuće pobijedio Spartak sa 2:1.

Poluvrijeme
45' (Poluvrijeme)

Završilo je prvih 45 minuta u Istanbulu. Nakon prvog poluvremena Fenerbahce i Dinamo igraju bez golova. Turska momčad je imala više loptu u svojim nogama, ali plavi su se uspješno branili. Prijetio je Dinamo uglavnom iz kontranapada. Mreže se nisu tresle.

Žuti karton
44' (Žuti karton )

Rrahmani je dobio javnu opomenu zbog prekršaja nad igračem domaće momčadi.

41'

Fenerbahce je ponovno pritisnuo, ali se Dinamo uspješno brani. Livaković je obranio pokušaj igrača domaće momčadi. Napad prije sjajno je reagirao Theophile i glavom otklonio opasnost. U 39. minuti Fenerov igrač Isla dobio je žuti karton.

Žuti karton
37' (Žuti karton )

Ademi je dobio žuti karton i neće igrati protiv Anderlechta u posljednjoj utakmici skupne faze Europske lige.

35'

Gavranović je oduzeo loptu i povukao je kontru, ali je Gojaku dao lošu loptu na desnu stranu. Lijepa prilika je propala.

30'

Turska momčad ima više loptu u svojim nogama (67 posto), ali još nisu složili pravu akciju. I dok Fener steže obruč Dinamo pokjušava zaprijetiti iz kontranapada.

24'

Nakon rastrčanih prvih dvadesetak minuta igra se malo primirila. Uglavnom se igra oko sredine terena.

17'

Ponovno je bila gužva pred Dinamovim vratima, ali je Stojanović izbacio loptu izvan terena.

13'

Stojanović je odlično raspoložen. Dinamov bek probio je po desnoj strani i ubacio Gavranoviću koji skače i pogađa stativu. No pomoćni sudac označio je zaleđe.

Žuti karton
11' (Žuti karton )

Frey je dobio žuti karton.

10'

Prilika za plave. Stojanović je pucao s 28 metara, a Fenerov vratar Tekin krajnjim obranio je njegov udarac.

8'

Opasna situacija pred Dinamovim vratima, ali je Theophile-Catherine bio na mjestu. Francuz je očistio opasnost ispred Livakovića.

5'

Ademi je oduzeo loptu na sredini terena i ubacio u prostor Gavranoviću, ali se napadač plavih našao u zaleđu.

Početak
1' (Početak)

Počela je utakmica u Instanbulu. Dinamu je u ovom susretu dovoljan i bod kako bi osigurao prvo mjesto u skupini i povlaštenu grupu na ždrijebu.

Sudac

Utakmicu su Austrijanac Robert Schorgenhofer

Sastav Dinama

Livaković - Stojanović, Theophile, Dilaver, Rrahmani - Ademi - Hajrović, Gojak, Olmo, Oršić - Gavranović

Sastav Fenerbahcea

Tekin - Isla, Neustädter, Škrtel, Ali Kaldirim - Alici, Jailson, Elmas, Benzia, Valbuena - Frey.

Za prvo mjesto im je potreban bod večeras na gostovanju kod Fenerbahčea.

Dinamo u Turskoj

Dinamo je već osigurao europsko proljeće, a večeras u Istanbulu imaju priliku osigurati prvo mjesto u skupini D.