Objavljeno vijesti danas: 5
12.10.2018. u 19:53
Za potvrdu prvog mjesta u ponedjeljak trebalo slaviti u San Marinu u posljednjoj utakmici kvalifikacija.

Hrvatska je u Puli s 2:0 pobijedila Grčku te došla na korak do plasmana na Europsko prvenstvo u Italiji i San Marinu. Za potvrdu prvog mjesta u ponedjeljak trebalo slaviti u San Marinu u posljednjoj utakmici kvalifikacija.

Bolje su otvorili Grci koji su već u 4. minuti opasno zaprijetili, čak i zatresli okvir našeg gola, no rezultat se srećom nije mijenjao.

Hrvatska je počela igrati tek nakon 20-ak minuta igre, a prvi udarac u okvir gola imali smo u 37. minuti kada je Brekalo s 18 metara pucao ravno u vratara Grčke.

Do vodstva smo stigli u 40. minuti kada je Vlašić pucao iskosa s lijeve strane s 13, 14 metara, lopta je na putu do gola pogodila Pasalidisa, promijenila smjer i završila u mrežu.

U nastavak smo krenuli odlično, imali nekoliko dobrih prilika za 2:0, no nismo se iskazali u završnici. U 65. minuti Grci su ostali s igračem manje nakon što je drugi žuti karton dobio Nikolaou.

Nakon toga Hrvatska je tražila drugi gol, do kojeg je na kraju i stigla u 94. minuti kada je sjajno iskosa s lijeve strane pogodio Brekalo. Tako smo stigli do vrijedna tri boda i korak do plasmana na Euro.

Pobjeda Hrvatske (Kraj)

Gotova je utakmica u Puli. Hrvatska je slavila 2:0 protiv Grčke te stigla na korak do plasmana na Europsko prvenstvo u Italiji i San Marinu sljedeće godine.

Gol
Brekalo za potvrdu pobjede (Gol)

U samoj završnici sjajan je potez napravio Brekalo  te iskosa s lijeve strane donio 2:0.

90'

Igrat će se četiri minute sudačke nadoknade.

88'

Pokušao je Benković s 13, 14 metara, no blokirala je to obrana Grčke.

Žuti karton
80' (Žuti karton )

Još jedan naš igrač ušao je u sučevu knjižicu, riječ je o Benkoviću.

Zamjena
78' (Zamjena)

Mijenja Gračan Halilovića, a na ulazi Fiolić.

74'

Nakon jednog starta ostao je na travnjaku ležati Halilović, no nakon ukazane liječničke pomoći nastavit će dvoboj.

Drugi žuti karton
65' (Drugi žuti karton )

Nikolaou je napravio prekršaj na centru igrališta te dobio drugi žuti karton, pa u završnicu ulazimo s igračem više.

Žuti karton
58' (Žuti karton )

Jakoliš je napravio prekršaj i postao prvi naš igrač sa žutim kartonom.

56'

Lamprou je odlično prošao i pucao s ruba šesnaesterca pod gredu, ali Posavec je još jednom na mjestu.

53'

Halilović je tražio prostor, pa opalio iskosa s desne strane s desetak metara, no brani to vratar Grka.

52'

Vlašić je pokušao prizemnim udarcem, no samo do živog zida Grka.

50'

Šunjić je pucao s 20 metara, a grčki igrač blokirao je to rukom na rubu šesnaesterca, pa imamo sjajnu priliku iz prekida.

49'

I u nastavku prvi prijete Grci, pokušali su udarcem iz daljine, no Posavec je još jednom na mjestu.

46'

Krenulo je drugo poluvrijeme, bez promjena na obje strane.

Poluvrijeme
POLUVRIJEME (Poluvrijeme)

Hrvatska vodi na poluvremenu protiv Grčke 1:0 golom Vlašića iz 40. minute.

45' + 1

Halilović je sjajno opalio iz slobodnog udarca s 25 metara, no vratar Grčke je još bolje to obranio i odbio.

45'

Igrat će se minuta sudačke nadoknade.

Gol
Hrvatska vodi (Gol)

Hrvatska vodi od 40. minute. Primio je Vlašić loptu na 13, 14 metara iskosa s lijeve strane u šesnaestercu i pucao. Lopta je pogodila braniča Grčke, promijenila smjer i završila u mreži za vodstvo 1:0.

37'

Prvi udarac Hrvatske u okvir gola. Nakon povratke lopte Vlašića Brekalo je pucao s 18 metara, ali ravno u gostujućeg vratara.

29'

Vlašić je prošao po lijevoj strani i ubacio za Jakoliša, kojem nedostaje završni udarac.

24'

Opet je opasno pred vratima Hrvatske. Vergos je pucao s 13, 14 metara, no Posavec sjajno reagira i to odbija.

20'

Halilović je pokušao udarcem s ruba šesnaesterca, ali otišlo je to pokraj gola.

15'

Dosta isprekidanu igru gledamo u prvih 15 minuta utakmice. Grci su imali sjajnu priliku, te čekamo na odgovor naših.

8'

Halilović je sjajno prošao kraj dvojice grčkih igrača i dao u prostor za Jakoliša, no lopta je bila prejaka i propala je dobra prilika mladih vatrenih.

4'

Opasno je bilo pred golom Posavca, prvi pokušaj Grka je obranio naš vratar, no lopta se ponovno odbila do Pasalidisa, koji ovog puta s pet metara pogađa gredu.

1'

Španjolski sudac Sanchez dao je znak za početak utakmice.

Sastav Grčke

Kotsaris - Saliakas, Pasalidis, Nikolau, Kiriakopoulos - Galanopoulos, Karachalios - Limnios, Androutsos, Lamprou - Vergos

Hrvatska (4-3-3)

Posavec - Uremović, Ćaleta-Car, Benković, Sosa - Vlašić, Šunjić, Ivanušec - Halilović, Brekalo - Jakoliš

Ako pobijedimo Grke, plasman na Euro u posljednjem kolu morat ćemo potvrditi protiv San Marina.

U21 kvalifikacije

Hrvatska U21 u Puli protiv Grčke igraju utakmicu generacije. Naime, u slučaju pobjede kolo prije kraja skočit će na prvo mjesto skupine i doći na korak do Eura koji se sljedeće godine igra u Italiji i San Marinu.