PSG
AFP
20.09.2009.
u 23:24

U derbi utakmici 6. kola francuskog nogometnog prvenstva PSG i Lyon su na Parku prinčeva odigrali bez pobjednika 1-1.

Domaće je u vodstvo doveo bivši francuski reprezentativac, 33-godišnji Ludovic Giuly, dok je Bafetimbi Gomis izjednačio za Lyon pet minuta prije kraja dvoboja. U redovima gostujuće momčadi bosansko-hercegovački reprezentativac Miralem Pjanić je ušao u igru u 57. minuti umjesto Sidneyja Govoua.

Hrvatski reprezentativni vratar Vedran Runje branio je cijelu utakmicu za svoj Lens koji je na kraju propustio osvojiti sva tri boda protiv Lillea na Felix Bollaert stadionu.

Vodio je Lens golom Togoanca Abdoulrazaka Boukarija od 57. minute, a od 73. minute je imao i igrača više nakon isključenja Yohana Cabayea, ali to mu nije bilo dovoljno za pobjedu. U četvrtoj minuti sudačke nadoknade udarac Rija Mavube pogodio je Adila Ramija u glavu, promijenio putanju i tako prevario Runju donijevši Lilleu jedan bod.