17.09.2019. u 22:55

U najzanimljivijim ogledima 1. kola Lige prvaka u utorak Borussija i Barcelona su odigrali bez golova, dok je europski prvak Liverpool u obranu naslova krenuo porazom kod Napolija.

U skupini F u Dortmundu Borussia i Barcelona su odigrali borbenu utakmicu koja je završila 0-0, a domaćini su promašili i penal. Barca je počela utakmicu s Messijem i Ivanom Rakitićem na klupi, a u prvom dijelu nije bilo golova.

U 57. minuti Semedo ruši Sancha u kaznenom prostoru, a udarac Marca Reusa s "bijele točke" brani vratar Barcelone ter Stegen.

U 59. minuti ušli su u igru Messi i Rakitić, u 75. minuti Brandt pogađa gredu, a Messi je mogao u zadnjim sekundama postići gol.

U Milanu je Inter nakon tri pobjede u Seriji A dočekao prašku Slaviju kao apsolutni favorit, no Talijani su se sramotnog poraza spasili tek u sudačkoj nadoknadi.

Neuvjerljivi Inter dominirao je u prvom dijelu, ali u 64. minuti Česi su neočekivano poveli golom Nigerijca Petera Olayinke, koji je nakon obrane Handanovića prvi došao do lopte i zabio iz blizine. U drugoj minuti sudačke nadoknade Sensi je iz slobodnog udarca pogodio gredu, a odbijenu loptu je iz voleja u gol pospremio Nicolo Barella.  Marcelo Brozović igrao je 71. minute za Inter.

U skupini E Napoli je s 2-0 pobijedio europskog prvaka Liverpoola s Dejanom Lovrenom, koji je ostao na klupi. Igralo se odlično, no nije bilo golova sve do 82.  minute kada Dries Mertens iz penala dovodi Napoli u vodstvo. U 92. minuti Llorente diže na 2-0 i zasluženu pobjedu Napolija.

U drugoj utakmici skupine Salzburg je s čak 6-2 nadigrao Genk, a u prvom dijelu bilo je čak 5-1. Tri gola je u prvom poluvremenu zabio Norvežanin Erling Haeland.

U skupini G u Francuskoj su Lyon i Zenit odigrali 1-1 te potvrdili da će ovo biti vrlo neizvjesna skupina. Poveli su Rusi preko Iranca Azmouna (41), a za Francuze je izjednačio Nizozemac Depay u 50. minuti iz penala.U ovoj skupini Leipzig je slavio kod Benfice s 2-1 s dva gola Tima Wernera.

U skupini H u Londonu je Valencia iznenadila Chelsea s 1-0. Rodrigo je u 75. minuti zabio za Valenciju, a dvije minute prije kraja Barkley je promašio penal. Mateo Kovačić je igrao do 80. minute za Engleze.

Iako jako oslabljen u odnosu na čudesnu prošlu godinu Ajax je u Amsterdamu s 3-0 svladao Lille. Domagoj Bradarić je odigrao cijelu utakmicu za Francuze.

SKUPINA E

NAPOLI - LIVERPOOL 2-0 (Mertens 82pen, Llorente 90+2)

RB SALZBURG - GENK 6-2 (Haeland 2, 34, 45, Hwang 36, Szoboslai 45+3, Junuzović 66//Lucumi 40, Ndogala 52)

SKUPINA F

INTER - SLAVIA PRAG 1-1 (Barella 90+2//Olayinka 64)

BORUSSIA (D) - BARCELONA 0-0 . Promašeni penal: Reus (Bor, 57)

SKUPINA G

LYON - ZENIT 1-1 (Depay 50pen//Azmoun 50)

BENFICA - RB LEIPZIG 1-2 (Seferović 84//Werner 69, 79)

SKUPINA H

CHELSEA - VALENCIA 0-1 (Rodrigo 75)

AJAX - LILLE 3-0 (Promes 18, Alvarez 50, Tagliafico 62)

Borussia (D)
0-0
Barcelona
Liga prvaka, 21, Dortmund
Kraj
Kraj (Kraj)

U 1. kolu Lige prvaka u Dortmundu su nogometaši Borussije i Barcelone igrali 0:0. Domaćin je bio bliže pobjedi.

U 57. minuti Ter Stegen je obranio kazneni udarac Reusu, a u 77. minuti Brandt, koji je u igru ušao četiri minute ranije, je s 25 metara zatresao gredu Barcinih vrata.

Naš Ivan Rakitić u igru je ušao u 60. minuti umjesto Busquetsa, a deset minuta kasnije dobio je žuti karton zbog igranja rukom.

Napoli je golovima Mertensa (82.) i Llorentea (90.+2) pobijedio Liverpool s 2:0.

90'

Igra se tri minute sudačke nadoknade.

Zamjena
87' (Zamjena)

Bruun Larsen je ušao umjesto Alcacera.

82'

Napoli je poveo protiv Liverpoola s 1:0. Strijelac je bio Mertens.

78'

Borussia je ponovno zaprijetila. Reus je pucao, a Ter Stegen obranio njegov udarac.

77'

Brandt je topovskim udarcem s 25 metara zatresao gredu Ter Stegenovih vrata.

75'

Sjajna prilika za Borussiju. Nakon ubačaja s desne strane lopta je stigla do Reusa koji puca visoko iznad grede.

75'

Valencia vodi u Londonu protiv Chelsea s 1:0. Zabio je Rodrigo.

Zamjena
73' (Zamjena)

Brandt je ušao umjesto Hazarda.

Žuti karton
70' (Žuti karton )

Rakitić je zbog igranja rukom dobio žuti karton.

65'

Borussia je izvela nekoliko akcija, ali bez konkretne završnice.

Zamjena
60' (Zamjena)

Messi je ušao umjesto Fatija, a Rakitić umjesto Busquetsa.

Promašeni penal
57' (Promašeni penal)

Reus nije uspio zabiti s bijele točke. Njegov udarac je obranio Ter Stegen.

Penal
56' (Penal)

Kazneni udarac za Borussiju. Semedo je dobio žuti karton.

Žuti karton
50' (Žuti karton )

Pique je dobio javnu opomenu.

48'

Suarez je zaprijetio s lijeve strane, ali je vratar Burki obranio njegov udarac.

Žuti karton
47' (Žuti karton )

Hazard je dobio žuti karton.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

45'

Završilo je prvo poluvrijeme u Dortmundu. Borussi i Barcelona nakon prvih 45 minuta igraju bez pogodaka. Nema golova ni na utakmici Napoli - Liverpool.

45'+2

Bilo je nezgodno pred Borussijinim vratima nakon ubačaja iz kuta, ali je Hummels otlonio opasnost. Još jedan korner za Barcu.

Zamjena
40' (Zamjena)

Alba je ipak morao izaći zbog ozljede, u igru je ušao Roberto.

40'

Sancho je pucao, ali je njegov pokušao otiša visoko iznad Barcinih vrata.

36'

Vratar Burki je sada na teren 'složio' suigrača Alcacera koji je također morao zatražiti liječničku pomoć. Napadač Borussije vratio se u igru.

33'

Sudac je na trenutak prekinuo dvoboj. Alba je zatražio liječničku pomoć.

27'

Nova prilika za domaću momčad. Hummels je probao glavom nakon ubačaja iz slobodnog udarca, ali je njegov udarac otišao iznad grede.

24'

Sjajna prilika za Borussiju! Reus je primio loptu u šesnaestercu i pucao na Barcina vrata, ali je Ter Stegen obranio njegov pokušaj. Katalonci su u tom trenutku opasno visjeli.

19'

Ponovno se Griezmann našao u dobroj poziciji, ali je obrana Borussije ponovno bila na vrhuncu zadatka.

17'

Aktualni europski prvak Liverpool igra kod Napolija. I na toj utakmici još nema gola.

Žuti karton
15' (Žuti karton )

Delaney je dobio javnu opomenu.

13'

Barcelona je prva ozbiljnije zaprijetila. Griezmann je na rubu šestnaesterca pokušao pucati, ali je njegov udarac završio u bloku. Nakon udarca iz kuta Pique je pucao glavom, ali je lopta otišla kraj vratnice.

10'

Na početku utakmice obje su momčadi krenuli u visokom ritmu, ali još nema pravih prilika.

4'

Barcelona je odmah na početku pokazala zube, ali je obrana Dortmunda zaustavila Anssumanea Fatija i otklonila opasnost.

Početak
1' (Početak)

Počela je utakmica u Dortmundu.

Završile su prve utakmice nove sezone Lige prvaka. Susreti Lyon - Zenit i Inter - Slavia završili su neodlučeno 1:1, više pročitajte OVDJE.

Rakitić 'zaratio' na Instagramu s hrvatskim tenisačem, zašto Modrić šuti?, više pročitajte OVDJE

Sastavi

Evo i sastava Borussije (D) i Barcelone:

Naš Ivan Rakitić je na klupi za pričuve katalonske momčadi. Na klupi je i Lionel Messi.

Dobra večer. Počela je nova sezona Lige prvaka. U 1. kolu u Dortmundu nogometaši Borussije igraju protiv Barcelone. Tijek utakmice iz Signal Iduna Parka pratite na portalu Večernjeg lista.