Rakitić zabio u pobjedi Schalkea, Soldo do tri boda

Ivan Rakitić
AFP
17.10.2009.
u 17:36

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić postigao je pogodak u gostujućoj pobjedi Schalkea u susretu protiv Stuttgarta (1:2) u 9.kolu njemačke lige. Rakitić je zabio za vodstvo 1:0 u 24. minuti.

Na centaršut Rafinhe loše je reagirao branič Stuttgarta Cellozi, spustio je loptu baš do Rakitića, koji ju je sa pet metara poslao u mrežu. Taj pogodak mogao bi našem reprezentativcu osigurati veću minutažu u momčadi jer u osam kola prije ove utakmice ukupno je igrao samo 147 minuta. U 73. minuti Cacau je donio Stuttgartu izjednačenje, no konačan rezultat postavio je Kuranyi tri minute kasnije.

Do važne pobjede došao je Köln našeg Zvonimira Solde kod kuće pobijedivši Mainz s 1:0, a pogodak je postigao slovenski napadač Milivoje Novaković, s kojim je Soldo posljednjih tjedana imao nekih trzavica. Zanimljivo, Köln je u prvih pet kola osvojio tek bod, a u posljednja četiri sedam. Hoffenheim je, igrajući bez ozlijeđenog Šimunića, pobijeđen na gostovanju kod Hannovera (2:0).

Danijel Pranjić nije igrao niti minute u pobjedi Bayerna kod Freiburga (0:2). Zbog puknuća mišića lista Olić nije konkurirao za utakmicu, a Ivica Banović igrao je svih 90 minuta za poraženi Freiburg.

Rezultati: Köln – Mainz 1:0, Eintracht – Hannover 2:1, Freiburg – Bayern 0:2, Nürnberg – Hertha 3:0, Stuttgart – Schalke 1:2, Werder – Hoffenheim 2:0, HSV – Bayer (igrano kasnije).

Poredak: Bayer 20, HSV 20, Schalke 19, Werder 18, Bayern 15...