RB Leipzig prekinuo Bayerov niz od 35 utakmica bez poraza

DFL Supercup - Bayer Leverkusen v VfB Stuttgart
Thilo Schmuelgen/REUTERS
31.08.2024.
u 23:33

Bayer je prošle sezone postao prva momčad koja je osvojila naslov prvaka Njemačke bez poraza u 34 utakmice, a posljednji put su u Bundesligi izgubili 27. svibnja 2023., kad ih je u završnom kolu sezone 2022./2023. pobijedio Bochum.

Nogometaši RB Leipziga prva su njemačka momčad koja je uspjela pobijediti Bayer Leverkusen u posljednjih 15 mjeseci, a to su učinili na gostujućem terenu i preokrenuvši zaostatak od 0-2 u pobjedu 3-2.

Bayer je prošle sezone osvojio i njemački Kup, a ovu su sezonu izabranici Xabija Alonsa otvorili pobjedom protiv Borussije Moenchengladbach (3-2).

Nakon što Jeremie Frimpong (39) i Alejandro Grimaldo (45) donijeli dva gola prednosti Bayeru u završnici prvog poluvremena, nitko nije pomišljao da bi večeras mogao biti prekinut pobjednički niz. No, u sedmoj minuti dodatka Kevin Kampl je uspio smanjiti zaostatak gostiju.

Potpuni preokret je u drugom poluvremenu kompletirao Lois Openda golovima u 57. i 80. minuti.

Kako i priliči, RB Leipzig je pobjedom nad aktualnim prvakom preuzeo vodeću poziciju na ljestvici sa šest bodova, ispred Borussije Dortmund i Union Berlina koji imaju po četiri boda. Bayer je s tri boda na devetoj poziciji.

Njemačka - 2. kolo
Bochum - Borussia M.     0-2 (Kleindienst 67, Honorat 78)
Eintracht - Hoffenheim   3-1 (Ekitike 24, Larsson 33, Marmoush 56 / Kramarić 54)
Holstein - Wolfsburg     0-2 (Arnold 27, Bornauw 30)
Stuttgart - Mainz        3-3 (Millot 8, Leweling 15, Zentner 88-ag / Amiri 43-11m, Burkardt 62, Leitsch 90+4)
Werder - Borussia D.     0-0
Bayer - RB Leipzig       2-3 (Frimpong 39, Grimaldo 45 / Kampl 45+7, Openda 57, 80)