Rooney spasio Englesku protiv Estonije, Ademiju 90 minuta u porazu Makedonije

Rooney
12.10.2014.
u 20:34

Austrija je pobijedila Crnu Goru 1:0, a pogodak odluke postigao je Okotie u 24. minuti nakon asistencije Arnautovića

Nogometaši Engleske ostvarili su još jednu pobjedu u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo. Na gostovanju su teže od očekivanog pobijedili Estoniju 1:0.

Domaćini su odolijevali napadima Gordi Albiona sve do 74. minute, ali onda su kapitulirali. Englesku je lijepim pogotkom iz slobodnog udarca spasio Wayne Rooney. Bio mu je to 44. pogodak za Englesku, koja sad ima devet bodova. Dodajmo kako u ovim kvalifikacijama Englezi još nisu primili niti jedan pogodak.

Austrija je pobijedila Crnu Goru 1:0, a pogodak odluke postigao je Okotie u 24. minuti nakon asistencije Arnautovića. Austrijanci sada imaju sedam bodova i prvi su u skupini G ispred Rusije koja ima dva boda manje.

Ukrajina je pobijedila Makedoniju 1:0, a za goste je svih 90 minuta odigrao Arijan Ademi.