Na osam utakmica 1. kola po skupinama, postignuto je ukupno 20 golova, od toga osam glavom. Čak ili tek?
Ovisi o tome na koji se način gleda, no čini nam se da taj postotak zabijenih golova glavom ne odskače od prosjeka. Naš srednji branič Gordon Schildenfeld kaže:
– Teško je napadačima u današnjem nogometu ušetati u gol, teško je probijati gustu obranu niskim dodavanjima, pa se momčadi okreću visokim ubacivanjima lopti. A kad je dobar centaršut, tada odlučuju nijanse. Onaj tko je u startu bolje postavljen, u velikoj je prednosti. Recimo, Ševčenko je dva puta imao pola metra bolju poziciju od braniča i oba je puta poentirao! Teško je braničima spriječiti takve golove – kaže naš reprezentativac, koji je s Ćorlukom sukrivac za primljeni gol protiv Irske.
Lopta je, naime, preletjela loše postavljenog "Šifu", potom je Ćorluka posve pogrešno (s "krive" strane) ganjao St. Ledgera koji je svladao Pletikosu. Englezi (Lescott) su zabili sličan gol Francuzima, to su bila i jedina dva gola glavom koja su zabili braniči, ostalih šest podijelili su napadači – Mandžukić i Ševčenko po dva te Gomez i Lewandowski po jedan.
Schifo: Zabijaju glavom, jer je teško ušetati do gola
Na osam utakmica 1. kola po skupinama, postignuto je ukupno 20 golova, od toga osam glavom, šest su zabili napadači, a dva braniči
Komentara 1
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Uvijek su napadači u prednosti jer se služe rukama i guraju, jer u slučaju da sudac sudi faul protiv njih... nikom ništa... samo se nastavlja igra iz protivničkog šesnaesterca, dok ako sudi faul obrambenom igraču to je kazneni udarac. Znači da obrambeni ne smiju nikad ići 100% a napadači smiju.