lopta
Danijel Berković/Pixsell
21.10.2012.
u 20:32

Ivanja Reka nije više vodeća momčad Prve zagrebačke lige. Izgubili su na gostovanju u Sesvetskom Kraljevcu

Nogometaši Segeste zasjeli su na vrh Treće HNL, skupina središte, nakon što su uvjerljivo pobijedili Stupnik, a sva tri pogotka postignuta su u prvom poluvremenu. Pogotkom Ivana Presečkog u 90. minuti Vrbovec je \"isčupao\" bod protiv Dugog Sela. U Kurilovcu su, u reprizi lanjskih kvalifikacija za odlazak u Treću ligu, domaći slavili pogotkom Igora Mostarlića, desetak minuta prije kraja.U derbiju kola Vrapče je pogotkom Tomislava Brlečića minutu prije kraja slavilo protiv Lekenika. Gaj je osvojio i četvrti bod, u utakmici bez pogodaka.

Rezultati 10. kola: Udarnik - Trešnjevka 1:0, Samobor - Maksimir 1:2, Vrapče - Lekenik 1:0, Segesta - Stupnik 3:0, Dubrava - Strmec (Bedenica) 5:0, Vrbovec - Dugo Selo 2:2, Trnje - Tekstilac Ravnice 2:0, Gaj - Bistra 0:0; poredak: Segesta 24, Dugo Selo 22, Trnje 22, Vrapče 21, Lekenik 18, Udarnik 16, Maksimir 15, Bistra 15, Vrbovec 13, Tekstilac Ravnice 12, Dubrava 10 (-3), Stupnik 10, Samobor 10, Trešnjevka 7, Strmec 6, Gaj 4

Ivanja Reka nije više vodeća momčad Prve zagrebačke lige. Izgubili su na gostovanju u Sesvetskom Kraljevcu. Sva tri boda domaćinu je donio Denis Đukić pogotkom u 75. minuti. U sudačkoj nadoknadi isključen je gostujući igrač Ilija Aračić zbog udaranja domaćeg igrača Ive Josipovića. Prvi je sada Dinamo iz Odranskog Obreža koji nije imao težak posao protiv Botinčana. Gosti su došli bez pola momčadi (četiri igrača odrađivala su kaznu žutih katona, dvojica su ozlijeđena) i očekivala se njihova katastrofa. I začas je Dinamo vodio 3:0, a u prvom poluvremenu moglo je biti i više, Međutim, u nastavku su gosti odigrali hrabro, Krešimir Grgić postigao je Mesijevski pogodak iz slobodnog udarca za snošljiv poraz. Sava je pogotkom Krešimira Španije u sudačkoj nadoknadi slvadala Buzinčane. Odrani su pomalo neočekivano izgubili na svom travnjaku od Prigorja, a gosti su do tri boda došli pet minuta prije kraja kada je domaću mrežu zatresao Luka Grgić.

Rezultati 10. kola: Šparta Elektra - Ponikve 1:1, Dinamo - Botinec 3:1, Sava - Mladost 1:0, Špansko - Prečko 1:0, Concordia - Sloga Gredelj 3:0, Nur - Zet 0:0, Odra - Croatia Prigorje 2:3, Sesvetski Kraljevec - Ivanja Reka 1:0; poredak: Dinamo 24, Ivanja Reka 22, Špansko 21, Šparta Elektra 21, Concordia 18, Ponikve 16, Nur 15, Prečko 14, Zet 13, Sesvetski Kraljevec 13, Botinec 12, Odra 12, Croatia Prigorje 11, Sava 6, Mladost 6, Sloga Gredelj 1.